У колишнього адвоката Трампа провели обшуки за змову з українськими чиновниками та бізнесменами

Ексмеру Нью-Йорку висунули звинувачення за спробу лобіювати інтереси українських бізнесменів та змову з українськими високопосадовцями в пошуку компромату на сина кандидата від демократів Хантера Байдена.

У Сполучених Штатах Америки пройшли обшуки у адвоката експрезидента Трампа Руді Джуліані за підозрою в лобіюванні інтересів українських чиновників та бізнесменів, повідомляє “Кий-Інфо” з посиланням на The New York Times.

Зокрема, співробітники федеральної прокуратури Манхетену, в якій свого часу почав будувати політичну кар’єру сам Джуліані, провели обшуки в квартирі та офісі, що належать адвокату й ексмеру Нью-Йорку.

За інформацією американських ЗМІ, причиною обшуків стали спроби Джуліані лобіювати інтереси декількох українських бізнесменів та допомогу українським олігархам у звільненні колишньої послині США у Києві Марі Йованович.

Під час обшуку в особистого адвоката колишнього президента вилучили комп‘ютери та телефони. Нагадаємо, що під час виборчої кампанії 2020 року Джуліані за допомогою українських чиновників збирав компромат на сина кандидата від демократів Хантера Байдена.

Раніше, в телефонній розмові тодішній президент Америки Дональд Трамп попросив президента України Володимира Зеленського зібрати компромат на Байдена-молодшого. Саме оприлюднені плівки цієї розмови стали причиною для початку процедури першого імпічменту Трампа.

В 2019 році, експрезидент США зіграв ключову роль в знятті з посади посла США в Києві Мері Йованович. За версією слідства, вона намагалась завадити реалізації плану по дискредитації Байдена перед виборами. Тому Трамп відправив її у відставку.

Читайте також: Нові розвіддані США підтвердили втручання Росії в американські вибори у 2020 році

Свої плани Джуліані реалізовував за допомогою бізнес-партнерів, вихідців з України, Лева Парнаса та Ігоря Фурмана, яких ФБР заарештував в 2019 році за порушення правил фінансування виборчих кампаній.

Окрім того, бізнесмени обвинувачують в тому, що вони по замовленню одного чи декількох представників української влади та бізнесменів, організували кампанію по відстороненню від посади послині Йованович.

Парнас і Фоуман також обвинувачуються у фінансовому шахрайстві з інвестиціями, отриманими від створеної компанії Fraud Guarantee. За свою роботу в цій компанії, Джуліані отримав 500 тис $.

У свій захист, пан Джуліані заявив, що відмовився від угоди, яка передбачала б допомогу українському уряду повернути гроші, які, на його думку, були вкрадені та сховані за кордоном.

Також у травні 2019 адвокат планував поїхати до Києва, але врешті-решт скасував поїздку на тлі критики, щодо втручання у справи іноземної країни.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform