У Хмельницькій обласній лікарні провели першу трансплантацію печінки

Обласна лікарня готувалася до такої операції два роки. За цей час придбали необхідне обладнання вартістю майже 9 мільйонів гривень, а лікарі-трансплантологи проходили навчання та тренінги в Національному інституті хірургії та трансплантології ім. Шалімова.

У Хмельницькій обласній лікарні провели першу в регіоні операцію з трансплантації печінки. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на Facebook голови Хмельницької ОДА Сергія Гамалія.

“Сьогодні вночі у КНП “Хмельницька обласна лікарня” групою лікарів у складі Вадима Монастирського, Анатолія Суходолі, Олексія Підмурняка, Олександра Підмурняка, Людмили Суходолі, Катерини Цехмістер та операційної медсестри Інни Ярославської було здійснено першу трансплантацію печінки на Хмельниччині”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що печінку пересадили від пацієнта, в якого лікарі констатували смерть мозку. Родичі померлого дали на це згоду. Операція тривала упродовж 12 годин.

“Пацієнт, якому пересадили печінку, наразі у свідомості, почувається добре, вже розмовляє, всі життєві органи і системи працюють, його аналізи покращуються”, – додав Гамалій.

Як відомо, у державному бюджеті на 2022 рік передбачається 789,5 мільйонів гривень на фінансування трансплантації органів.

Фото з Інтернету

Читайте нас у telegram