У Херсонській області перейменували вулицю, яка була названа на честь російської пропагандистки

У селі Мар'янівка Херсонської області перейменували вулицю, яка була названа на честь Терешкової.

Відповідно до рішення Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області перейменували вулицю Терешкової та затвердили нову назву – Шкільна.

Вулиця була названа на честь Валентини Терешкової – радянської космонавтки, героя СРСР, а також російської політикині. У 2014 році, коли окупанти заблокували українські військові частини, у Крим разом із іншими депутатами приїздила депутатка Думи Росії Терешкова для “спілкування з жителями”. Також вона голосувала 1.02.2014 року за ввід російських військ на територію України.

“Згідно з чинним законодавством, якщо людина була лише депутатом СРСР, то вона не підпадає під Закон про декомунізацію, бо це виборна особа”, – Богдан Короленко, начальник відділу аналізу державотворення Українського інститут національної пам’яті.

Але Валентина Терешкова у 1970-1990 роках була членом ревізійної комісії ЦК КПРС, а отже обіймала керівну посаду в вищих органах влади та управління СРСР, і тому підлягає під дію цього закону. Окрім цього, вона голосувала за анексію Криму, коли була депутаткою 6-го скликання Думи Росії.

Фото з Інтернету