У Харківській області викрили схему продажу немовлят за кордон

За даними правоохоронців, «дитина під ключ» коштувала 60 тисяч доларів.

Служба безпеки України у Харківській області викрила міжрегіональну групу зловмисників на чолі зі столичними репродуктологами. Ділки налагодили схему «постачання» іноземцям немовлят начебто у межах програми сурогатного материнства.

«Власна» дитина з повним пакетом підроблених офіційних документів обходилася замовникові у 60 тис. доларів, інформує офіційний онлайн ресурс служби безпеки. За матеріалами СБУ, до складу організованої групи входили мешканці Київської та Харківської областей, у тому числі керівники одного зі столичних центрів репродуктивної медицини.

Зловмисники допомагали іноземцям оформити фіктивний шлюб з громадянками України. Згодом «свої» медики офіційно засвідчували «безпліддя» дружини. А це ‒ підстава для офіційного застосування допоміжних репродуктивних технологій. Далі – пошук кандидатки на сурогатне материнство. Як тільки жінка народжувала дитину, фіктивний шлюб розривали. І іноземець формально отримував право на вивезення дитини за кордон.

Окрім іншого, у межах проведених експертиз, СБУ задокументувала факт недбалого ставлення медичних працівників центру до своїх обов’язків. Це призвело до смерті новонароджених. У межах кримінального провадження проведено обшуки у центрі репродуктивної медицини та за місцем фактичного проживання учасників схеми.

У ході обшуків вилучено мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності, а також документальні докази.

Читайте також: Кримські політики не бажають, щоб їх діти жили в «русском мире»

Наразі зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником та службове підроблення. Нагадаємо, дівчинка втікла з «ДНР» щоб жити в Україні.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform