У Фінляндії виявили компанії, які відправили в росію тисячі дронів для війни

Митниця Фінляндії запідозрила дві фінські компанії у постачанні в росію близько 3 500 дронів, а також електроніки та іншого обладнання, яке може використовуватися у військових цілях. Згідно з митними деклараціями, вантажі прямували до іншої країни, але є підозри, що вони потрапили до росії, повідомляє Yle.

Вартість поставленої в обхід санкцій техніки та обладнання становить понад 3 млн євро.

«За результатами попереднього розслідування є підстави вважати, що діяльність здійснювалась із росії. У ході операції було створено велику мережу міжнародних компаній, завдяки якій можна було фінансувати операцію, наприклад, з росії», – зазначив директор з нагляду митниці Фінляндії Ханну Сінкконен.

За попередніми даними, за обома компаніями стоїть одна людина. Під підозрою перебувають шестеро. Митниця планує у грудні направити справу до прокуратури.

Раніше журналісти Yle виявили факти постачання вантажівок та запасних частин з Фінляндії до росії на мільйони євро. Одна з фінських компаній в обхід санкцій відправляла до росії техніку Volvo та Scania, яку отримувала безпосередньо із заводів у Китаї, Гонконгу та на Тайвані. Інше розслідування Yle показало, що через Фінляндію до росії потрапляють люксові автомобілі з Європи.