[:ru]В приложении для фитнес-трекеров нашли план расположения военных баз США[:ua]У додатку для фітнес-трекерів знайшли план розташування військових баз США[:]

Додаток для фітнесу «Strava» , за допомогою GPS, два роки збирав дані про маршрути 27 мільйонів бігунів, велосипедистів та інших користувачів трекерів. Серед зібраних маршрутів виявилися й дані про розташування американських військових баз, які спецслужби намагалися зберегти в таємниці.

[:ru]

Карта была представлена еще в ноябре 2017 года. Однако австралиец Натан Расер (Nathan Ruser) обратил на нее внимание только сейчас, рассмотрев интересные детали. Он заметил на карте маршруты пробежек американских военных в Сирии. В местах, где карта полностью темная, при приближении можно рассмотреть подсвеченные маршруты, оставленные владельцами трекеров.

Как отмечает The Washington Post, на карте можно четко увидеть и границы российской авиабазы Хмеймим в Сирии. А так же, видно и турецкие военные базы.

В военно-воздушных силах США не уточняют, существуют ли какие-то правила для военных по использованию фитнес-трекеров. Теперь в ведомстве изучают данные с приложения и возможные последствия использования созданной карты третьими лицами.

Компания «Strava» уверяет, что работает над тем, чтобы пользователи больше знали и интересовались своими настройками приватности.

[:ua]

Карта була представлена ще у листопаді 2017 року. Однак австралієць Натан Расер (Nathan Ruser) звернув на неї увагу лише тепер, розгледівши цікаві деталі. Він помітив маршрути пробіжок американських військових у Сирії. У місцях, де карта повністю темна, при наближенні можна роздивитися підсвічені маршрути, залишені власниками трекерів.

Як зазначає The Washington Post, на карті можна чітко побачити й межі російської авіабази Хмеймім в Сирії. Так само видно й турецькі військові бази.

У Військово-повітряних силах США не уточнюють, чи є якісь правила для військових щодо використання фітнес-трекерів. Однак у відомстві вивчають дані з додатка та можливі наслідки використання створеної карти третіми особами.

Компанія “Strava” запевняє, що працює над тим, аби користувачі більше знали та цікавилися своїми налаштуваннями приватності.

[:]