У додатку для фітнес-трекерів знайшли план розташування військових баз США

Додаток для фітнесу «Strava» , за допомогою GPS, два роки збирав дані про маршрути 27 мільйонів бігунів, велосипедистів та інших користувачів трекерів. Серед зібраних маршрутів виявилися й дані про розташування американських військових баз, які спецслужби намагалися зберегти в таємниці.

Карта була представлена ще у листопаді 2017 року. Однак австралієць Натан Расер (Nathan Ruser) звернув на неї увагу лише тепер, розгледівши цікаві деталі. Він помітив маршрути пробіжок американських військових у Сирії. У місцях, де карта повністю темна, при наближенні можна роздивитися підсвічені маршрути, залишені власниками трекерів.

Як зазначає The Washington Post, на карті можна чітко побачити й межі російської авіабази Хмеймім в Сирії. Так само видно й турецькі військові бази.

У Військово-повітряних силах США не уточнюють, чи є якісь правила для військових щодо використання фітнес-трекерів. Однак у відомстві вивчають дані з додатка та можливі наслідки використання створеної карти третіми особами.

Компанія “Strava” запевняє, що працює над тим, аби користувачі більше знали та цікавилися своїми налаштуваннями приватності.