У «ЧОРНИХ АРХІОЛОГІВ» ВІДІБРАЛИ СТАРОВИННИЙ САРКОФАГ

Влада турецької провінції Айдин виявила незаконні розкопки поховання, яке датується 500 роком до нашої ери. Зокрема, «У місті Караджасу, в провінції Айдин, було виявлено незаконно викопаний саркофаг, вік якого 2,5 тисячі років», - йдеться у повідомленні Укрінформу з посиланням на DHA.

Виявити незаконні розкопки  вдалося завдяки безпілотникам та тепловим камерам. Жандарми оточили район та не дали зловмисникам вивезти реліквію.

Знахідку вже очищено і доставлено до музею стародавнього античного міста Арфодісіас, який знаходиться неподалік місця розкопок.

Саркофаг надзвичайно добре зберігся, його стінки прикрашені вишуканої різьбою з зображенням Медузи.

За словами голови директорату з питань культури і туризму провінції Айдин Умут Тунджер, триває подальше дослідження місця знахідки. Поруч місця виявлення першого саркофагу знайдено ще один. Вчені вважають, що саркофаг міг належати дуже знатній особі чи посадовцю античних часів, які проживали в цьому районі.

Нагадаємо, у селі Скобелеве Казанківського району, що на Миколаївщині, невідомі люди почали незаконні розкопки кургану, який належить до Висунської групи царських скіфських поховань. На місці кургану залишився котлован глибиною 15 метрів та тонни свіжого ґрунту

«Візуально 20 людей. Десять людей були з охоронної фірми ТОВ «Варта Міста». Вони сказали, що приїхали з міста Одеси. Інші нас побачили, зрозуміли, що ми археологи, то зібрались та поїхали», ‒ каже член ГО «Бузький Гард», студент-археолог Євген Сватенко.

За словами місцевих жителів, розкопки почалися ще влітку, тоді до кургану звозили важку техніку. Землі, де розташований курган, розпайовані, належать орендаторам, хто вони – невідомо.