У Бучі поховають льотчика, який був легендарним «Привидом Києва»

У червні Михайло Матюшенко з позивним «Дід» загинув в повітряному бою над морем. Михайлові Матюшенку був 61 рік.

Підписуйтесь на нас у telegram

3 жовтня о 14:00, на Алеї Героїв у Бучі – на цвинтарі по вулиці Депутатській, 1.

Михайло Матюшенко очолював групу льотчиків, відомих під збірним образом «Привид Києва», і загинув у небі над Чорним морем під час виконання бойового завдання у повітряному бою в червні цього року.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на повідомлення міського голови Анатолія Федорука.

«Військовий льотчик керував багатьма типами військових та цивільних літаків. Служив у різних військових частинах, до війни працював керівником однієї з українських авіакомпаній. Свій безцінний досвід роботи Михайло Матюшенко – позивний “Дід” – передавав молодшому поколінню. І лише тепер ми маємо право розказати правду: “Привид Києва” очолював льотчик із Бучі. Із приходом полковника Матюшенка до керівництва 40 бригада тактичної авіації не зазнавала втрат у повітрі. А значить, всі пілоти із “Київських привидів” поверталися живими», – йдеться в повідомленні Федорука.

За його словами, згодом Матюшенко ухвалив рішення посилити південний та східний фронти.

«Для Михайла Матюшенка це була остання місія. Він не повернувся з чергового вильоту, і його довго шукали. Сьогодні він їде додому, в Бучу», – додав Федорук.

У квітні Командування Повітряних сил Збройних сил України повідомляло, що «Привид Києва» – це супергерой-легенда, чию постать створили українці. Це, швидше, збірний образ пілотів 40-ої бригади тактичної авіації Повітряних сил, які захищають небо столиці. Вони раптово з’являються там, де їх не чекають.