У БРИТАНІЇ ЗНАЙШЛИ СКАРБ ЗОЛОТИХ МОНЕТ ПОКИ РВАЛИ БУР’ЯН НА ГОРОДІ

Монети датовані періодом правління Генріха VIII

Британський музей розкрив дані про найцікавіші історичні знахідки, які були випадково знайдені на території Англії пересічними громадянами або ентузіастами метало детекторного пошуку. Серед таких знахідок окремо виділяється скарб із золотих монет епохи Тюдорів, пише The Guardian.  

Скарб золотих монет знайшла сім’я, яка проживає неподалік від національного парку Нью-Форест в графстві Гемпшир. Причому нічого цілеспрямовано вони не шукали, а просто робили в саду прополку.

Всього із землі було піднято 63 золоті монети і одна срібна, викарбувана в XV-XVI ст. Ймовірно вони були заховані в 1540 році і на них є ініціали Генріха VIII, а також трьох його дружин – Катерини Арагонської, Анни Болейн і Джейн Сеймур.

Хранитель монет середньовіччя і раннього Нового часу в Британському музеї Баррі Кук, зазначив, що нанесення ініціалів королівських дружин на золоті монети було “дуже дивним рішенням” і дуже цікавим з нумізматичної точки зору.

Баррі Кук припустив, що людина яка закопала золоті монети була досить заможною, оскільки  загальна вартість монет становила 24 фунта стерлінгів, що сьогодні еквівалентно 14 000 фунтів стерлінгів. Це значно більше, ніж заробляв тогочасний середньостатистичний британець за рік. 

В ті часи, таким статком могла володіти знатна людина або ж представник духовенства. Прості британці за все життя могли й не тримати золотий фунт у руках.