У Болгарії під підозру в роботі на розвідку РФ потрапило військове керівництво

У понеділок уряд Болгарії оголосив про висилку двох російських дипломатів.

Розслідувачі з’ясували, що шпигунська група з РФ, яка діяла у Болгарії складалася не тільки з іноземних представників. До неї також входило колишнє та нинішнє військове керівництво країни.

Записи, зроблені болгарськими слідчими, були оприлюднені в п’ятницю, коли прокурори оголосили звинувачення шістьом громадянам Болгарії.

Прокурори стверджують, що група представляла серйозну загрозу національній безпеці, збираючи та передаючи Росії державні таємниці Болгарії, НАТО та Європейського Союзу, повідомляє “Кий-Інфо” з посиланням на американське CNN.

Правоохоронці також опублікували службову записку, яку написав лідер групи шпигунів на змішаній болгарській та російській мові, в якій викладаються пріоритети роботи, що включають збір інформації про зустрічі НАТО, політику ЄС щодо Росії та розвідку щодо України та Білорусі.

За словами прокурорів, особливий інтерес для шпигунів викликав нещодавно відкритий Морський координаційний центр НАТО у Варні, на узбережжі Чорного моря.

Читайте також: Звіт розвідки США: Дискредитація Байдена, Деркач, фейкові новини

Викриття групи відбулося за кілька днів до першого візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до НАТО. Деякі з заарештованих займали керівні посади в міністерстві оборони Болгарії та у Службі військової розвідки.

У понеділок уряд Болгарії оголосив про висилку двох російських дипломатів, довівши до восьми загальну кількість російських чиновників, виставлених з Болгарії з кінця 2019 року.

До 1989 року Болгарія була одним з найвідданіших членів Варшавського договору під проводом СРСР. Зараз, ставши членом НАТО та Європейського Союзу, західні аналітики кажуть, що це улюблене місце для роботи російських шпигунів.