Голосування триватиме с 22 по 27 лютого.
Підписуйтесь на нас у telegram
Сьогодні, 22 лютого, у Білорусі розпочалось дострокове голосування на референдумі щодо змін у Конституції.
Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на DW.
На референдум винесли одне запитання. Воно звучить так: “Чи приймаєте Ви зміни та доповнення до Конституції Республіки Білорусь?“.
«Поставити свою позначку учасники референдуму мають в одному із двох квадратів, відповідно «за» та «проти». Причому знак в одному із квадратів можна ставити абсолютно будь-який», – сказано у повідомленні ЦВК.
Також там додали: якщо позначку поставити одразу у двох квадратах або не поставити в жодному, то такий бюлетень визнають недійсним.
Зазначається, що у першу годину дострокового голосування особливого ажіотажу на виборчих дільницях не спостерігалося.
Напередодні референдуму міністр внутрішніх справ Білорусі Іван Кубраков заявив, що співробітники МВС переходять на посилений режим несення служби, а залученням міліціонерів та волонтерів на дільниці справа не обмежиться: усі виборчі комісії, розміщені у навчальних закладах, оснащені відеоспостереженням.
“Це дозволить нам відслідковувати ситуацію в режимі онлайн як на вході в будівлю, так і на прилеглій території”, – зазначив глава МВС.
Житель Бреста, який назвався Василем Івановичем, одним із перших прийшов на виборчу дільницю.
“Я пенсіонер, зайнятися зараз взимку особливо нема чим, ось і вирішив проголосувати. І в неділю прийду, коли в буфеті в школі можна буде і продуктів подешевше купити, і сто грамів випити”, – з усмішкою розповідає чоловік.
Як з’ясувалося, саме Центрвиборчком Білорусі виступив з ініціативою не оприлюднити інформацію про членів дільничних комісій, хоча цього вимагає Виборчий кодекс.
Як розповів брестський правозахисник Володимир Величкін, який змушений залишити Білорусь.
“Непідготовленому претенденту спробувати потрапити до складу виборчої комісії нереально: для подачі документів потрібно було вкластися буквально однієї доби”, – зазначає Володимир Величкін.
Він також звертає увагу, що було озвучено лише керівний склад Брестської обласної комісії з проведення референдуму: голови, його заступника та секретаря. Усі вони мають досвід роботи у виборчкомах під час виборів останніх років, у тому числі обіймали саме ці посади на президентських виборах у 2020 році.
Ділянки працюють з 10:00 до 14:00 та з 16:00 до 19:00. У неділю дільниці працюватимуть з 8:00 до 20:00.