“Тисяча для вакцинованих” суттєво не вплине на інфляцію – Нацбанк

За оцінками Нацбанку, вплив на економіку програми обсягом у 6 мільярдів гривень на горизонті у 12 місяців може скласти 0,1-0,2% ВВП.

Анонсована Президентом Володимиром Зеленським виплата у 1000 гривень вакцинованим не матиме суттєвого впливу на інфляцію. Про це повідомляє пресслужба НБУ з покликанням на заступника голови Національного банку Сергія Ніколайчука.

“Тисяча гривень – не та сума, яка могла б суттєво стимулювати споживчий попит. До того ж галузі, на які, як передбачає уряд, будуть виділені ці кошти, страждають від недозавантаження. Навряд чи додатковий попит призведе до суттєвого підвищення цін. Навіть якщо ціни в галузі культури та спорту зростуть на 5–10%, це незначним чином позначиться на загальному показнику інфляції, оскільки частка цих послуг у споживчому кошику є незначною”, – сказав Ніколайчук.

Також заступник голови Нацбанку зауважує, що якщо проєкт призведе до додаткової вакцинації навіть 10% населення, його можна буде вважати дуже ефективним, адже від відсутності локдаунів економіка виграє значно більше, ніж від безпосереднього фіскального стимулу з боку держави.

Як відомо, Президент Володимир Зеленський раніше анонсував, що з 19 грудня в Україні запрацює програма з надання 1 тисячі гривень громадянам, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Прессекретар глави держави Сергій Никифоров уточнив, що виплата тисячі гривень здійснюватиметься у вигляді ваучерів, сертифікатів або депозитів усім громадянам, які пройшли повний курс щеплення проти коронавірусної інфекції як до 19 грудня, так і після. Ініціатива є масштабною програмою підтримки бізнесу, а не “тисячею за вакцинацію”. За його словами, механізм виділення грошей ще проробляють, але вже можна сказати, що це не готівка на руки.

Никифоров також запевнив, що процес отримання грошей тими, у кого є “Дія”, і тими, у кого немає, відрізнятиметься, але ні про кого не забудуть.

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram