Цьогоріч в Україні зафіксували 126 випадків порушення прав журналістів

Найтиповішим порушенням є перешкоджання журналістській діяльності.

Інститут масової інформації цього року зафіксував в Україні 126 випадків порушення прав журналістів. Про це повідомляє Укрінформ.

“Починаючи з 2019 року не можна сказати, що ситуація змінюється якось суттєво в той чи інший бік. Якщо, наприклад, загалом за 8 місяців 2019 року було 133 випадки порушень прав журналістів, минулого року – 137, то цього року 126 – трохи менше”, – розповів на пресконференції заступник директора Інституту масової інформації Роман Головенко.

Він відзначив, що найтиповішим порушенням є перешкоджання журналістській діяльності.

“Воно далеко не завжди пов’язане з якимись насильницькими нападами, але воно є найпоширенішим. У 2019 році було 73, у 2020 році – 75 і цього року вже 65 випадків зафіксовано”, – додав заступник директора ІМІ.

За його словами, у 2019 році було 25 випадків погроз журналістам, у 2020 році – 13 і цього року, за 8 місяців, зафіксовано 12 випадків погроз журналістам, побиття – у 2019 році – 16 випадків, 14 випадків у 2020 році і 17 випадків у 2021 році.

“Треба сказати, що 2019 і 2020 роки – це виборчі роки, тобто в такі роки, як правило, фіксується більше порушень прав журналістів”, – підкреслив Головенко.

Він додав, що в Реєстрі судових рішень з початку року є 7 вироків за статтею 171 щодо перешкоджання журналістській діяльності.

Водночас адвокат, виконавчий директор ГО “Платформа прав людини” Олександр Бурмагін звернув увагу на проблеми законодавства у сфері захисту прав журналістів.

“У контексті законодавства або тих проблем які є, назву декілька основних. Це завузьке визначення журналіста, через що багато творчих працівників, які працюють у складі творчих, знімальних груп можуть не отримувати захист, який надає Кримінальний кодекс, наприклад, оператори, фотокореспонденти і інші творчі професії, які традиційно відносяться до журналістської діяльності і визначенням “журналіст” не охоплюються”, – розповів адвокат.

За його словами, так само визначення “журналіст” на сьогодні не охоплює творчих працівників нових медіа, блогерів, інших активних медіа учасників, які працюють в інформаційній сфері.

Він зазначив, що Рада Європи і міжнародне співтовариство неодноразово наголошували, що завузьке визначення журналіста має багато негативних наслідків у правозастосуванні.

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram