Центр зайнятості пропонує кілька програм фінансової підтримки

Директор центру зайнятості Віктор Білич повідомив, що існує декілька програм фінансової підтримки

Підписуйтесь на нас у telegram

Київський міський центр зайнятості співпрацює з роботодавцями за багатьма напрямками. Служба зайнятості займається підбіром персоналу на замовлення роботодавців, інформаційно-роз’яснювальною роботою і фінансовою підтримкою.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Укрінформ.

«Одна з них – відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого єдиного соціального внеску, сплаченого за працевлаштованих осіб за направленням служби зайнятості на нове робоче місце. Право на отримання компенсації витрат у розмірі ЄСВ мають роботодавці, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них осіб із соціально незахищених категорій за направленням служби зайнятості, а також суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних, направлених службою зайнятості, на нові робочі місця, створені у пріоритетних видах економічної діяльності»,- Віктор Білич.

Якщо роботодавці створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників, виплачуючи їм заробітну плату протягом 12 місяців в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати, то вони мають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого ЄСВ протягом наступних 12 календарних місяців.

Минулого року було працевлаштовані 37 безробітних, з компенсацією в ЄСВ. У службі зайнятості зазначили, що середня сума цієї компенсації на одну особу щомісячно становить 1,8 тис. грн.

Також, роботодавці отримують компенсацію заробітної плати за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Минулого року було укладено 14 договорів.

«Важливою формою фінансової підтримки роботодавців є виплата допомоги по частковому безробіттю працівникам підприємств внаслідок вимушеного скорочення робочого часу. Особливо відчутною ця допомога виявилась під час карантину. Завдяки їй вдалося зберегти тисячі робочих місць», – зазначила начальник відділу організації надання послуг роботодавцям КМЦЗ Майя Шурко.

За статтею 47 ЗУ «Про зайнятість населення» протягом 2021 року було виплачено 7,3 млн грн допомоги на майже 1,5 тисячі працівників, і 35,1 млн грн допомоги фізичним особам підприємствам та підприємствам на період дії карантину по частковому безробіттю.