Топпосадовиці “Приватбанку” обрали запобіжний захід

Вищий антикорупційний суд призначив колишній заступниці голови правління "Приватбанку" Людмилі Шмальченко запобіжний захід у вигляді 50 млн грн застави.

Детективи НАБУ і прокурори САП просили для неї близько 80 млн грн застави. За даними слідства, Шмальченко була посібником у схемі із виведення із “Приватбанку” 8,2 млрд грн 2016 року. Їй інкримінують приховування злочину і усунення перешкод для його вчинення.

Як вважає слідство, для цього вона, разом із іншою підозрюваною Надією Конопкіною, заднім числом підробила протокол Кредитного комітету Приватбанку, інформує Центр Протидії Корупції.

З численних переписок, зачитаних прокурором у суді, випливає, що Шмальченко і інша підозрювана, фактично головна бухгалтерка казначейства “Привату” Конопкіна, намагалися приховати переведення грошей на пов’язану з банком компанію Claresholm Marketing Ltd.

Також у переписках вони обмінюються документами, до яких не повинні були мати доступу, зокрема і даними слідства: запитом слідчого СБУ щодо міжнародної правової допомоги, заявою про вчинення злочину.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Існує ймовірність, що хтось “зливав” топменеджерам “Приватбанку” ці дані. Також у Шмальченко і Конопкіної були дані експертизи, хоча цих даних не було ще навіть у слідчого. Тож не виключено, що на експерта могли впливати.

Нагадаємо, що у справі “ПриватБанку”, залишила без змін запобіжний захід Володимиру Яценку.