ТОП 5 СКАНДАЛЬНИХ КОНКУРСІВ 2020

«Наші гроші» склали рейтинг найбільш скандальних конкурсів 2020 року пов’язаних із призначенням, закупівлями, тендерами та схемами постачання.

На п’ятому місці, за версією сайту, конкурс щодо призначення зам директора ДБР. 

Конкурс на цю посаду був оголошений 30 грудня 2019 року, а строк подачі документів був до 3 січня. Тобто кандидати мали зібрати купу документів впродовж новорічних свят, коли держустанови не працюють, а сама процедура прийому документів триває не менше 15 робочих днів. Що у зазначених умовах зробити не можливо. Проте «переможцем» конкурсу Соколов виявився пов’язаний з Венедіктовою. Його дружина працювала у юридичній фірмі «Перегрін Кепітал Групп», яка була оформлена на свекруху Венедіктової.

На четвертому місці конкурси з купівлі електроенергії від «Енергоатому» компаніями Ахметова з великим дисконтом.

«Енергоатом» виставляє вироблену ним електроенергію дуже великими лотами розміром в мільярди гривень і вимагає відповідного грошового забезпечення. Його можуть надати лише великі гравці. Відтак майже всю «атомну» енергію по дуже низькій ціні викуповують структури Ріната Ахметова і Ігоря Коломойського.

Ще один скандал пов’язаний із тендерами на закупівлю «бебі-боксів».

Цього року тендер спробували провести через урядову установу «Професійні закупівлі». Але на торги подалось угрупування фірм з ознаками пов’язаності та поблажливим відношенням до них окремих керівників Мінсоцполітики. Після цього в уряді вирішили нібито монетизувати «бебі-бокси» хоча придбання товарів з переліку «боксу» і витрачання наданих на це грошей повинно було проводитись у відведеній торговій мережі. Виробники припускали, що цією мережею може стати «Епіцентр» Олександра Гереги, до якої прихильно ставиться прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Друге місце «Наші гроші» віддають непрозорому конкурсу на переобрання постачальника газу по давальницькій схемі для ОПЗ.

Для поставок газу була обрана фірма «Агро газ трейдінг». «Агро газ трейдинг» належить Олександру Горбуненку та Володимиру Колоту. Денис Горбуненко також відомий як власник кіпрської  «Raga Establishment Limite», пов’язаної з Сергієм Льовочкіним

Перше місце за схемою із продажу столичного готелю «Дніпро» за 1.1 млрд. грн.

Готель придбала фірма «Смартленд» у схемі власності якої вже після аукціону з’явилась фірма, пов’язана з оточенням екс-депутата Київради Дениса Комарницького, якого ЗМІ називають нині «смотрящим» за Києвом від керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Гроші заводились через «РВС Банк» та «Банк «Січ». Ні Фонд держмайна, ні СБУ нічого не повідомили про походження мільярду на придбання готелю.