[:ru]Топ-4 чиновничьих подарков[:ua]Топ-4 чиновницьких подарунків під новорічну ялинку[:]

Що зазвичай дарують пересічному українцю на Новий рік? Шкарпетки з оленями та шоколадні цукерки. А що отримують у якості презента українські високопосадовці? Звичайно гроші або, у крайньому випадку, відрядження класу люкс. Ми сформували рейтинг кращих подарунків чиновникам до Нового 2018 року.

[:ru]

4 место: госпожа Гриневич и 40 тысяч материальной помощи

Лилия Гриневич, Фото: Главком

За декабрь Министр образования и науки Лилия Гриневич заработала 76 тысяч гривен. Её оклад составляет всего 12 тысяч. Остальная часть суммы – новогодние надбавки, компенсации за командировки и материальная помощь на решение социально-бытовых вопросов. В общем – почти 40 тысяч  гривен.

В 2017 году Гриневич такую ​​помощь получала дважды: в июле и декабре. Жаль, что в Украине министру образования  приходится решать социально-бытовые проблемы или накануне сезона отпусков, или в преддверии новогодней лихорадки.

3 место: Остап Семерак и командировки на 100 тысяч гривен

Результат пошуку зображень за запитом "Остап Семерак"

Остап Семерак, Фото из открытых источников

В командировку министр экологии Остап Семерак конечно ездил не на Донбасс, изучать надвигающуюся экологическую катастрофу. На Facebook господин министр хвастается фотографиями с саммитов и пресс-конференций в Лондоне, Париже и Булонь-Бийанкур. Все они проводились с 8 по 12 декабря.

Зарплата министра экологии за декабрь составила 150 тысяч гривен. Отметим, что в это году она ежемесячно колебалась от 40 тысячи гривен до 44 тысяч.

2 место: Владимир Гройсман, который дважды продал жене недвижимость за 8 млн.

Результат пошуку зображень за запитом "володимир гройсман"

Владимир Гройсман, Фото из открытых источников

Премьер Владимир Гройсман продал недвижимость за 8,8 млн. гривен компании «Магигранд». Эта фирма записана в декларации премьера, как собственность его жены Елены и как один из источников ее дохода.

Гройсман торговался с женой не впервые. В декабре 2016 году он уже продавал «Магигранду» недвижимость стоимостью 8 млн. гривен. Все предновогодние изменения чиновник ежегодно добросовестно вносит в декларацию.

1 место: Арсений Яценюк и 1,5 млн. долларов за канал «Эспрессо»

Результат пошуку зображень за запитом "арсений яценюк"

Арсений Яценюк, Фото из открытых источников

Свои 30% акций «Эспрессо» Яценюк продал американской компании Atmosphere Entertainment, Inc. Она принадлежит Ивану Жеваго – сыну народного депутата Константина Жеваго. Пресс-секретарь Яценюка сообщила, что за это он получил 1 миллион 465 тысяч долларов.

Арсений Яценюк не единственный, кто решил избавиться от акций телеканала «Эспрессо». Жена Арсена Авакова также продала свои 40% компании Atmosphere Entertainment, Inc. За это Ирина Авакова получила почти 2 миллиона долларов.

[:ua]

4 місце: пані Гриневич і 40 тисяч матеріальної допомоги

Лілія Гриневич, Фото: Главком

За грудень 2017 року міністр освіти та науки Лілія Гриневич заробила 76 тисяч гривень. Оклад чиновниці не перевищує 12-ти тисяч. Решта суми – новорічні надбавки, компенсація за відрядження та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань. Загалом майже 40 тисяч гривень.

У 2017 році Гриневич таку допомогу отримувала двічі: у липні та грудні. Шкода, що в Україні міністру освіти доводиться вирішувати соціально-побутові питання виключно або у сезон літніх відпусток, або напередодні Нового року.

3 місце: Остап Семерак і відрядження на 100 тисяч гривень

Результат пошуку зображень за запитом "Остап Семерак"

Остап Семерак, Фото з відкритих джерел

У відрядження міністр екології Остап Семерак звичайно їздив не на Донбас, вивчати екологічну катастрофу. На Facebook пан міністр похвалився світлинами з самітів та прес-конференцій у Лондоні, Парижі та Булонь-Бийанкур. Усі вони тривали з 8 по 12 грудня.

Зарплатня міністра екології у грудні 2017-го склала 150 тисяч гривень. Цікаво і те, що цього року щомісячний дохід чиновника коливався від 40 тисяч гривень до 44 тисяч.

2 місце: Володимир Гройсман, який двічі продав дружині нерухомість за 8 млн.

Результат пошуку зображень за запитом "володимир гройсман"

Володимир Гройсман, Фото з відкритих джерел

Прем’єр Володимир Гройсман продав нерухомість за 8,8 млн. гривень компанії «Магігранд». Ця фірма записана у декларації прем’єр-міністра України, як власність його дружини Олени, та як одне з джерел її доходу.

Гройсман торгувався з дружиною не вперше. У грудні 2016 року він вже продавав «Магігранду» нерухомість вартістю 8 мільйонів гривень. Усі передноворічні зміни чиновник щороку сумлінно вносить до декларації.

1 місце: Арсеній Яценюк і 1,5 млн. доларів за канал «Еспресо»

Результат пошуку зображень за запитом "арсений яценюк"

Арсеній Яценюк, Фото з відкритих джерел

Свої 30% акцій «Еспресо» Яценюк продав американській компанії Atmosphere Entertainment, Inc. Вона належить Івану Жеваго – сину народного депутата Костянтина Жеваго. Речниця екс- прем’єр-міністра повідомила, що за це він отримав 1 мільйон 465 тисяч доларів.

Яценюк не єдиний, хто вирішив позбутися акцій телеканалу «Еспресо». Дружина Арсена Авакова також продала свої 40% компанії Atmosphere Entertainment, Inc. За це Ірина Авакова отримала майже 2 мільйона доларів.

[:]