Топ-4 чиновницьких подарунків під новорічну ялинку

Що зазвичай дарують пересічному українцю на Новий рік? Шкарпетки з оленями та шоколадні цукерки. А що отримують у якості презента українські високопосадовці? Звичайно гроші або, у крайньому випадку, відрядження класу люкс. Ми сформували рейтинг кращих подарунків чиновникам до Нового 2018 року.

4 місце: пані Гриневич і 40 тисяч матеріальної допомоги

Лілія Гриневич, Фото: Главком

За грудень 2017 року міністр освіти та науки Лілія Гриневич заробила 76 тисяч гривень. Оклад чиновниці не перевищує 12-ти тисяч. Решта суми – новорічні надбавки, компенсація за відрядження та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань. Загалом майже 40 тисяч гривень.

У 2017 році Гриневич таку допомогу отримувала двічі: у липні та грудні. Шкода, що в Україні міністру освіти доводиться вирішувати соціально-побутові питання виключно або у сезон літніх відпусток, або напередодні Нового року.

3 місце: Остап Семерак і відрядження на 100 тисяч гривень

Результат пошуку зображень за запитом "Остап Семерак"

Остап Семерак, Фото з відкритих джерел

У відрядження міністр екології Остап Семерак звичайно їздив не на Донбас, вивчати екологічну катастрофу. На Facebook пан міністр похвалився світлинами з самітів та прес-конференцій у Лондоні, Парижі та Булонь-Бийанкур. Усі вони тривали з 8 по 12 грудня.

Зарплатня міністра екології у грудні 2017-го склала 150 тисяч гривень. Цікаво і те, що цього року щомісячний дохід чиновника коливався від 40 тисяч гривень до 44 тисяч.

2 місце: Володимир Гройсман, який двічі продав дружині нерухомість за 8 млн.

Результат пошуку зображень за запитом "володимир гройсман"

Володимир Гройсман, Фото з відкритих джерел

Прем’єр Володимир Гройсман продав нерухомість за 8,8 млн. гривень компанії «Магігранд». Ця фірма записана у декларації прем’єр-міністра України, як власність його дружини Олени, та як одне з джерел її доходу.

Гройсман торгувався з дружиною не вперше. У грудні 2016 року він вже продавав «Магігранду» нерухомість вартістю 8 мільйонів гривень. Усі передноворічні зміни чиновник щороку сумлінно вносить до декларації.

1 місце: Арсеній Яценюк і 1,5 млн. доларів за канал «Еспресо»

Результат пошуку зображень за запитом "арсений яценюк"

Арсеній Яценюк, Фото з відкритих джерел

Свої 30% акцій «Еспресо» Яценюк продав американській компанії Atmosphere Entertainment, Inc. Вона належить Івану Жеваго – сину народного депутата Костянтина Жеваго. Речниця екс- прем’єр-міністра повідомила, що за це він отримав 1 мільйон 465 тисяч доларів.

Яценюк не єдиний, хто вирішив позбутися акцій телеканалу «Еспресо». Дружина Арсена Авакова також продала свої 40% компанії Atmosphere Entertainment, Inc. За це Ірина Авакова отримала майже 2 мільйона доларів.