Токшоу Андрія Пальчевського дискредитує телеканал «Дом» та загрожує реінтеграції окупованих територій, – медіарада

Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» (до якого належить телеканал «Дом») провело мистецький конкурс та обрало для закупівлі соціальне шоу «Про життя з Андрієм Пальчевським».

Незалежна медіа рада вважає, що токшоу з Андрієм Пальчевський дискредитує державний телеканал «Дом» та може становити загрозу для реінтеграції окупованих територій. Адже Андрій Пальчевський має сумнівну репутацію та яскраво виражені проросійські погляди, – повідомляє Кий-інфо.

Нагадаємо, що Андрій Іванович Пальчевський закінчив Військовий інститут іноземних мов у Москві, шість років служив військовим перекладачем у Лаосі та отримав звання майора радянської армії. Він балотувався до Державної думи Росії від Партії любителів пива. Є співвласником компанії Eurolab разом із громадянином Росії. У 2020 році українські медіа знайшли в самого Андрія Пальчевського дійсний російський паспорт.

Із кінця 2018 року Андрій Пальчевський активно фігурує на проросійських каналах в Україні. Як свідчить моніторинг «Детектора медіа», під час президентських виборів 2019 року Пальчевський був другим найпопулярнішим гостем каналів NewsOne та 112: з’явився на 51% ефірів. Із 23 червня до 25 серпня 2020 року він не пропустив жодного випуску токшоу «Пульс» на 112. Крім цього, Андрія Пальчевського регулярно кликали на інтерв’ю, спеціальні проєкти та неполітичні шоу так званих каналів Медведчука напередодні місцевих виборів. Він був співведучим програми «Чому так?» на 112. А наразі веде іменну програму на іншому проросійському каналі — «Наш».

Незалежна медійна рада вважає, що з таким проросійським бекграундом наступним проєктом Андрія Пальчевського не може бути шоу на каналі «Дом». За останні три роки він працював лише на маніпулятивних та низькоякісних медіа, а отже заплямує своєю професійною репутацією державний мовник. Минуле пана Пальчевського яскраво контрастує з місією каналу «Дом» — спротивом російській пропаганді. Адже Андрій Пальчевський сам просував проросійські наративи.

Серед його публічних заяв висловлювання про те, що 80 % українців спілкуються російською мовою. Що це Петро Порошенко, тобто українська сторона, розв’язав війну та віддав Крим. Що українці готові обміняти Крим на Донбас*. Що українці та росіяни — один народ. Крім того, у березні 2019 року Андрій Пальчевський особисто відвідав російське токшоу «60 минут», на якому розповів про «возз’єднання» України з Росією.

Андрій Пальчевський

В ефірі своїх попередніх програм він неодноразово поширював сексистські та расистські* погляди. Навряд об’єднанню людей може сприяти ведучий, що обурюється* «екзотичною зовнішністю» посадовців. Національна рада з питань телебачення та радіомовлення навіть оголошувала перевірку NewsOne через, зокрема, висловлювання Андрія Пальчевського про євреїв.

Незалежна медійна рада вимагає від державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» відмовитися від співпраці з Андрієм Пальчевським, адже в результаті такої співпраці може бути зруйнована репутація каналу «Дом», а зміст попередньої діяльності пана Пальчевського очевидно суперечить оголошеній місії телеканалу. Також не можна допускати навіть можливості поширення російської пропаганди від імені української держави.