Телеканалам “НАШ” і “Максі-ТВ” призначили позапланові перевірки

Обидва канали – "Наш" і "Максі-ТВ" – транслюються на супутнику в некодованому вигляді і мають значну територію охоплення населення. Їх можна бачити не тільки в Україні, а й у країнах Європи, на європейській частині РФ. Також вони ретранслюються провайдерами програмної послуги на всій території України.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові безвиїзні перевірки супутниковим телеканалам “Наш” (ТОВ “Наш 365”) та “Максі-ТВ” (ТОВ “Наша Прага”) у зв’язку з висловлюваннями, що сіють расову і релігійну ворожнечу. Про це повідомляє пресслужба медіарегулятора.

За інформацією Нацради, такі висловлювання пролунали від гостя передачі “Важливе” Євгенія Мураєва 1 і 2 вересня цього року. Зі скаргою на поширення расистських висловлювань в ефірі цих мовників до регуляторного органа звернулася ГО “Детектор медіа”.

Моніторинг Національної ради засвідчив, що 1 вересня у прямому ефірі транслювалася передача “Важливе”. У студії обговорювалися питання міжнародної політики й намагання України стати частиною ЄС і НАТО. Мураєв сфокусувався на негативних, на його думку, наслідках приєднання до ЄС. Він, зокрема, використав слово “чорний” як негативну характеристику міста Парижа, маючи на увазі частину населення французької столиці. Такі висловлювання є проявом расизму, заявили у регуляторі.

Крім того, заявляє Нацрада, слова політика щодо мусульман і приналежності їх до світового тероризму дають змогу простежити стигматизацію чи стереотипізацію.

Зауважується, що передача “Важливе” транслювалася також у повторі 2 вересня без будь-якої модерації і дій редакції щодо недопущення поширення мови ворожнечі і ненависті.

Національна рада вважає, що трансляція передачі “Важливе” у форматі, як вона відбулася 1 і 2 вересня цього року, містить ознаки порушення компаніями абзацу четвертого частини другої статті 6 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.

Оскільки раніше в ефірі “Максі-ТВ” уже були зафіксовані висловлювання, що розпалюють національну, расову чи релігійну ворожнечу і ненависть, Нацрада додатково перевірить цього мовника, чи усунув він зазначені порушення, були визнані рішенням регулятора від 19.08.2021 № 1165. Тоді на ліцензіата було накладено штраф, і компанію зобов’язали привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.

Перевірки обох ліцензіатів будуть проведені з 10 по 24 грудня.

Читайте нас у telegram