Татова «Infiniti» та квартира за мільйон

Ще довгий час «вічною темою» в Україні лишатимуться митниці та Державна фіскальна служба. Адже прибутки, отримані внаслідок контрабандних оборудок нечистими на руку співробітниками, «кришуються» доморощеними чиновниками, а потім переростають у престижну нерухомість, елітні автомобілі та коштовні годинники. Саме тому «Центр медіа-розслідувань «Булава» вирішив присвятити цикл матеріалів саме керівникам структурних підрозділів української митниці.

Нерухомість – відомості з декларації.

Ростислав Ігорович  Орищин, у своїй е-декларації за 2016 рік, вказав квартиру у Львові площею 114 кв м. У його  дружини,  Наталії Орищин, є земельна ділянка у смт. Брюховичі, (підпорядковане Шевченківському району м. Львова) площею 1600 кв. м. Там же розташований  і родинний житловий будинок задекларований на дружину – площа 465,4 кв.м! Також на пані Наталю записано дві квартири у Львові: 35.9 та 39.8 кв. м.

Їздить дружина співробітника митниці на «Acura» 2008 року випуску, що коштує орієнтовно півмільйона гривень.

Наталія Орищин

Наталія Орищин за фахом психолог. На її сторінці у Facebook є запис про запрошення на зустріч до приміщення психологічної студії «Ключ». Згідно витягу з Державного реєстру прав власності на нерухомість, адреса цієї студії співпадає з адресою однієї з квартир родини Орищиних. Однак, очевидне полягає у тому, що заробити психологу на авто вартістю півмільйона – справа не з простих.

Орієнтовно півмільйона коштує і елітний позашляховик «Infiniti» самого чиновника Ростислава Орищина. Правда, дещо кумедно виглядає запис пана Ростислава у е-декларації – «тимчасово безоплатно користуюсь». Мовляв, автомобіль належить  його батьку Орищину Ігорю Мирославовичу. Однак, ані в реєстрі Мінюсту, ані у базі даних  аналітичної системи YouControl такого підприємця немає. А отже, звідки батько чиновника міг взяти гроші на  японський автомобіль класу «люкс» «Infiniti»  – питання риторичне.

Ще Ростислав Орищин задекларував годинник. Марка виробника: Breitling, серія for Bentley з каучуковим ремінцем. Орієнтовна вартість годинника від 3.5 тис. доларів.

Фінансові збереження заступника керівника Львівської митниці ДФС, теж потребують окремої калькуляції:

USD – 26 500

EUR – 12 000

UAN – 300 000

Незадекларована нерухомість

Проаналізувавши відомості Єдиного реєстру речових прав, було виявлено, що Ростислав Ігорович не вказав наявний у його приватній власності об’єкт житлової нерухомості:

– двокімнатну квартиру (реєстраційний номер: 12024764) загальною площею: 53,2 кв.м., за адресою: Львівська обл., м. Львів, вул. Менцинського М., буд. 6, кв.16. Що знаходиться у власності Орищина Ростислава Ігоровича з червня 2009 року. Орієнтовна вартість квартири – 1.200.000,00 гривень.

Стосовно виявлених нами відомостей юридичний відділ ГО «Центр медіарозслідувань «Булава» вже надіслав заяви до НАЗК та НАБУ з метою дослідити спосіб життя та статки заступника керівника Львівської митниці ДФС Ростислава Оришина.

При написанні матеріалу використовувались дані: сайту Мінюсту,  аналітичній системі YouControl, реєстру державних послуг IGov.ua та інші відкриті бази даних.