Тарифи на газ для населення залишаться незмінними до квітня 2022 – Шмигаль

Уряд буде наполягати на тому, щоб підвищення тарифів в Україні не відбувалося.

Сьогодні, 24 вересня, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді розповів про план стабільного проходження опалювального сезону. Про це інформує Урядовий портал.

Уряд розробив чіткий план, який складатиметься з п’яти кроків.

«Перше. Тарифи на газ для населення незмінні. У травні ми запустили річний продукт для людей, де ціна на весь рік складає менш ніж 8 грн. Незалежно від коливань ціни на біржах чи хабах, ця ціна не змінюється весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року», – зауважив очільник Уряду.

У Європі зараз ціна вже перевищує 25 грн за кубічний метр.

Другим кроком є те, що тарифи на тепло та воду встановлює місцева влада, а уряд буде наполягати на тому, щоб підвищення тарифів не відбувалося.

«Третє. Уряд знизив тарифи на електроенергію для 80% домогосподарств з 1 жовтня. Тариф складе 1,44 грн за кВт-год для тих, хто споживає менше 250 кВт-год на місяць. Для тих, хто споживає більше – тариф залишиться без змін»,- зазначив Прем’єр-міністр.

Четвертим кроком є те, що уряд разом із народними депутатами запропонував додатково цього року виділити 12 млрд грн на програму субсидій.

“Субсидії отримають всі, хто їх дійсно потребує – це близько 3 млн домогосподарств”, – повідомив Шмигаль.

За словами очільника Уряду, до початку опалювального сезону в держави вистачає коштів на всі виплати, і жодної заборгованості по субсидіях немає.

«П’яте. Україна готова до опалювального сезону. Технічна готовність регіонів становить вже понад 90%. Запаси газу в підземних газосховищах України перевищили 18,5 млрд кубічних метрів. Для порівняння: у 2018 році запаси складали 17,1 млрд кубів. У 2017 році – 16,8 млрд кубів. Так само, як і торік, ми спокійно пройдемо цей опалювальний період», – резюмував Прем’єр-міністр.

Підписуйтесь на наш канал telegram