Сирійцю прикрили “хавало”

Бухгалтера столичної фірми викрито у відмиванні доходів через систему грошових переказів, яка фінансує терористичні організації Близького та Середнього Сходу.

Уродженець Сирії відмивав доходи одержані злочинним шляхом.

Згідно з матеріалами слідства, громадянин України сирійського походження, працюючи на посаді бухгалтера здійснював перерахування грошових коштів в інтересах фізичних осіб – нерезидентів України – через так звану систему “Хавала”, яка функціонує поза українським законодавством та поза контролем фінансового моніторингу України.

Правоохоронці провели низку обшуків у місті Києві та Одеській області, під час яких вилучили готівку у сумі понад 3,9 мільйонів гривень, банківські картки, які використовувались для незаконних операцій, чорнові записи та інші речові докази, інформує прокуратура Києва.

Довідково: “Хавала” – сукупна назва систем позабанківських валютних переказів, побудованих на договірно-розрахунковий засадах, яка має широку географію поширення і активно використовується на території Близького та Середнього Сходу.

Зазначена система грошових переказів активно використовується членами терористичних та інших злочинних угрупувань при легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму.

Приєднуйтесь до нашого телеграм каналу https://t.me/kyiinform

Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua