Супутник зібраний за кошти українців дав перші результати

За перші два дні роботи супутник виявив понад 60 одиниць бойової техніки росіян.

Підписуйтесь на нас у telegram

За словами Резнікова, Сили оборони, бойові бригади ЗСУ, вже  отримують дані із супутника. Знімки аналізують і розшифровують фахівці воєнної розвідки Міноборони.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на повідомлення міністра оборони Олексія Резнікова.

«Коли у червні Міноборони запропонувало скерувати кошти, зібрані для придбання “Байрактарів”, на посилення засобів космічної розвідки, ми очікували якісного підвищення спроможностей наших військ. Наразі усі наші очікування повністю справдилися», — зазначив міністр.

За перші два місяці роботи супутника вдалося виявити понад 60 одиниць бойової техніки, яку окупанти намагалися замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами.

Її виявили, бо супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). За словами міністра, цю техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників.

Тоді знищили техніку в районі Хрещенівки та Українки на Херсонщині та поблизу Новоселівки на Донеччині.

«Фактично, тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проєкт з супутниками. Але головне — це допомагає зберегти життя наших воїнів, які безцінні», — написав міністр.

Супутники з технологією SAR особливо актуальними стають восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг, що для цих супутників не є перешкодою. Також для них немає різниці: день чи ніч.