Суди по Майдану: у справі Лукаша допитали потерпілого Василя Тарангула

Про це повідомляє Адвокатська дорадча група

Василь Тарангул – учасник Революції Гідності, він регулярно був присутній на Майданівських віче. 18 лютого 2014 року під час Мирної ходи в Кріпосному провулку його побили правоохоронці. Василю важко свідчити, каже, що отримані того дня травми досі даються взнаки, він продовжує лікуватись.


Протягом допиту стало відомо, що в момент початку атаки беркутівцями Василь був навпроти Будинку Офіцерів, біля Грушевського 28/1.

Вони бігли, наче стадо носорогів. Мені дуже чітко запам’яталась їхня організованість. Вони нікого не затримували. Відразу заламували та забивали. Я бачив і навіть на собі відчув” – каже Василь Тарангул.
В потерпілого нічого не було в руках, адже на той час в нього була травма – розірвана ключова зв’язка і він не міг носити в руках важкі предмети тому його дії не могли спровокувати правоохоронців на застосування сили щодо нього.

Коли беркутівці накинулись на Василя, то почали бити дубинками та ногами по голові, обличчю, ребрах і спині. Під час побиття Василь втратив свідомість. Він не пам’ятає ні скільки правоохоронців його били, ні скільки часу це тривало, ні як його евакуювали та транспортували в лікарню. Пригадує, що прийшов до тями вже в палаті Інституту неврології.

Лікарі зафіксували у Василя відкриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку, зламаний ніс, тріщини в ребрах, численні гематоми на руках, ногах, спині. Але СМЕ чомусь кваліфікувала ці важкі і небезпечні для життя травми як легкі тілесні ушкодження.

Василю в певному сенсі “пощастило”. Адже двоє людей, яких беркутівці в той же день забили на Інститутській, від схожих травм голови – не вижили. Це Іван Наконечний, який від помер від важких травм голови і хребта, не приходячи до тями в тому ж таки Інституті неврології 7 березня 2014. І Анатолій Нечипоренко, якого без свідомості відвезли в 17-ту лікарню, де він був в комі і помер 11 квітня 2014 від черепно-мозкової травми і вдавленого перелому кісток черепа.

Наступне засідання у справі заплановане: 11.02.2021 о 9:30 в Дарницькому районному суді. Суддя Щасна.

Нагадаємо: Владислав Лукаш – колишній керівник харківського підрозділу “Беркуту”. Він обвинувачується в перевищенні влади та службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків. Силовики, зокрема із харківського “беркуту”, здійснювали атаки на мирних протестувальників 1.12.2013 на Банковій та 18.02.2014 під час Мирної ходи у Кріпосному провулку та на вулиці Інститутській.