СУДДЯ МАЙДАНУ КИЦЮК МОЖЕ ОТРИМАТИ ВИПРАВДУВАЛЬНИЙ ВИРОК

Звернення про це опублікувала Адвокатська дорадча група на своїй сторінці у Facebook.

Віктор Кицюк – один із перших суддів, якому ще у 2014 році повідомлено про підозру у винесенні завідомо неправосудних рішень щодо учасників поїздки до маєтку Віктора Януковича у Межигір’ї. До цієї справи є підвищений інтерес. Це одна зі справ, за якою суспільство визначає результативність розслідування справ Майдану, – йдеться у інформації адвокатів, повідомляє Кий-інфо.

Слідство встановило, що рішення Кицюка базуються на сфальшованих документах, а справа до нього потрапила з втручанням в автоматизовану систему документообігу суду. Розподіл справ майданівців у Печерському суді робила рідна сестра Кицюка – Людмила. Також у ході розслідування встановлено, що колишні керівники Печерського райвідділу ДАІ Кваша та Кочерга давали вказівки своїм підлеглим складати фальшиві протоколи на учасників поїздки ”за списками” під страхом звільнення.

Тобто слідство здобуло багато доказів того, що рішення Кицюка не просто неправосудне, але й потрапило до цього судді завдяки втручанню в систему автоматизованого розподілу справ, у межах організованої схеми масового тиску влади на суддів – тих суддів, які були згодні виносити “потрібні” рішення.

Справа розглядається у Шевченківському суді з 2016 року (№ 761/1651/16-к). Як і інші справи, рухалась дуже повільно. Однак після того, як Конституційний Суд визнав неконституційною кримінальну відповідальність за завідома неправосудне рішення (ст. 375 ККУ), суд значно пришвидшив темп. Останнім часом справа слухається щотижня, що дуже нехарактерно для Шевченківського суду. При цьому суддя не зважає на клопотання потерпілого про відкладення розгляду з поважних причин.

Логіка таких дій цілком зрозуміла. Використовуючи рішення про неконституційність 375 статті Кримінального кодексу, Віктор Кицюк хоче отримати виправдувальний вирок. Але 12 грудня 2020 року ця норма втрачає силу і тоді справу потрібно буде закривати. Наслідки виправдувального вироку та закриття провадження кардинально різні. У разі виправдувального вироку через відсутність складу злочину Кицюк отримає можливість повернутись до здійснення правосуддя та право на багатомільйонні компенсації з бюджету.

Тому Віктор Кицюк, за явної підтримки прокурора, докладає максимальних зусиль, щоб суду не були надані важливі докази вчинення злочину і суддя ухвалила виправдувальний вирок до 12 грудня.

Як повідомляють юристи Адвокатської дорадчої групи, прокурор заради пришвидшення розгляду справи та забезпечення виправдувального вироку свідомо відмовився від дослідження важливих доказів. А також сприяв тому, щоб клопотання про виклик цих свідків не зміг подати потерпілий. Потерпілий подав клопотання про повернення до стадії дослідження доказів та виклик зазначених свідків. Однак прокурор не підтримує ці клопотання, що однозначно призведе до їх відхилення та виправдання Кицюка.

Наступне, фінальне судове засідання у справі заплановане на 23 листопада у Шевченківському суді. Саме на ньому заплановано провести судові дебати та оголосити виправдувальний вирок Кицюку.

Правозахисники адресували своє звернення в Офіс Генерального прокурора та безпосередньо Ірині Венедіктовій. Під заявою підписались: ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», Адвокатська дорадча група, ГО “Автомайдан”, фундація DEJURE, Центр Громадянських Свобод, правозахисний центр “Дія”, Центр прав людини ZMINA та Центр Протидії Корупції.