Судді таємно обрали трьох членів ВРП, які разом мають понад 16.3 мільйони гривень

Рішенням з’їзду цих трьох суддів обрано членами ВРП, вони склали присягу.

Попри пікети активістів, які виступали проти проведення з’їзду суддів та закликів послів ЄС відтермінувати обрання членів Вищої ради правосуддя до часу коли буде удосконалена сама процедура обрання нових членів. 

Делегати 18-го чергового з’їзду суддів 9 березня  обрали трьох суддів із чотирьох за квотою з’їзду суддів. Повідомлення про це з’явилося пізнього вечора у вівторок на Фейсбук-сторінці пресслужби Ради суддів, повідомляє “Кий-Інфо”.

За результатами таємного голосування, найбільшу кількість голосів отримали суддя Хмельницького апеляційного суду Сергій Болотін, суддя Київського апеляційного суду Віталій Саліхов, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Валерій Суховий.

Судді Олександр Панасюк та Інна Плахтій набрали приблизно рівну кількість голосів, тому для обрання четвертого члена ВРП з’їзд проведе повторне голосування.

Робота з’їзду суддів у Києві триватиме до 11 березня. Планується обрання ще одного члена ВРП, судді Конституційного суду, а також переобрання Ради суддів України.

Відповідно до поданої декларації у 2019 році Саліхов Віталій Валерійович задекларував 1 мільйон 935 тисячі гривень зарплати та 152 тисячі гривень пенсії. Також задекларував 2 квартири у Криму в містах Феодосія та Сімферополь.  Внесено також  два будинки у Боярці, власником одного з яких є дружина. Готівкою родина судді зберігала понад 100 тисяч гривень та 51 тисяч доларі та 17 тисяч євро. 

Болотін Сергій Миколайович за 2019 рік задекларував 1 мільйон 695 тисяч зарплати. 408 тисяч отримала дружина за відчуження майна. Зберігає 92 тисячі доларів готівкою.

Суховий Валерій Григорович у 2019 році вніс до декларації дані про 3 мільйони 314 тисяч гривень зарплати та 80 тисяч отриманих процентів. Дружина заробила 53 тисячі гривень зарплати.  Має 600 тисяч гривень та 82 тисячі доларів готівкою, 1 мільйон 370 тисяч гривень та 15 тисяч доларів на рахунках.