Суд у Жовкві визнав право викладачів писати наукові роботи замість студентів

Доцента ЛНАУ Олега Соколовського виправдали у справі про хабарництво.

П’ять років тому він за 400 доларів написав дипломну роботу замість свого студента, повідомляє Кий-інфо з посиланням на https://zaxid.net/.

Жовківський районний суд повністю виправдав доцента Львівського національного аграрного університету (ЛНАУ) Олега Соколовського, який у 2016 році написав дипломну роботу замість свого студента і взяв за це 400 доларів. Під час отримання грошей Соколовського затримали поліцейські за підозрою у хабарництві.

Спочатку суди різних інстанцій визнали викладача винним в отриманні неправомірної вигоди, однак той через п’ять років добився перегляду своєї справи і 6 грудня 2021 року суддя Жовківського райсуду Володимир Мікула повністю виправдав Соколовського, погодившись з його аргументами, що це був не хабар, а «оплата наукової творчої роботи».

У матеріалах цієї справи сказано, що доцент кафедри машинобудування ЛНАУ Олег Соколовський у 2016 році був науковим керівником диплому студента-заочника з іншої кафедри і запропонував йому написати дипломну роботу замість нього за 500 доларів. Після торгу студент збив ціну до 400 доларів і приніс їх Соколовському. У момент передачі грошей викладача затримала поліція.

Того ж року Жовківський районний суд визнав Олега Соколовського винним в отриманні хабара і оштрафував його на 21,2 тис. грн з забороною бути науковим керівником та приймати іспити у студентів. Того ж року вирок отримав ще один викладач університету, член екзаменаційної комісії Микола Когут, який взяв 200 доларів хабара від того ж студента за успішний захист диплому.

Олег Соколовський не погодився зі своїм вироком і подав апеляцію, а потім ще і касацію. В результаті через п’ять років касаційний суд повернув справу викладача-хабарника на новий розгляд.

У понеділок, 6 грудня 2021 року, справу Олега Соколовського знову розглянув Жовківський районний суд. Під час засідання Соколовський заявив, що мав повне право брати гроші у студента за написання дипломної роботи.