Суд над Ріфмастером: випустили до адвокатів і є поручитель з “Слуги Народу”

Фото із зали засідань

Про це повідомляє із зали засідань громадський активіст Сергій Мазур

– Не пам’ятаю коли Ріфмастера випускали з акваріуму і допускали до адвокатів. Як і не згадаю, щоб серед поручителів був представник СН. Сьогодні він є. Може це знак, що нас тут має більше і це якось вплине на повернення Андрія додому. Може і ні. Варто спробувати, – написав Мазур

Підписуйтесь на наш телеграм канал https://t.me/kyiinform

Читайте також: ПЕРЕД ЗАСІДАННЯМ ПО РІФМАСТЕРУ ПІД СУД НАГНАЛИ ПОЛІЦІЇ

Довідково: Справа проти Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко, Яни Дугарь (“справа Шеремета”)

Двадцятого липня 2016 року в центрі Київа був вбитий білоруський та російський журналіст 12 липня 2016 року в центрі Києва вбили білоруського та російського журналіста Павла Шеремета. Його підірвали у власній автівці. На той час він працював в Україні у виданні «Українська правда».

12 грудня 2019 року під час спільного брифінгу за участю президента України Володимира Зеленського, Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і Генерального прокурора Руслана Рябошапки було оголошено, що “знайдені ймовірні організатори та виконавці” цього резонансного вбивства.

Винними призначили музиканта, сержанта Сил спеціальних операцій Збройних сил України, ветерана російсько-української війни Андрія Антоненка (псевдо Riffmaster), дитячого кардіохірурга, волонтера Юлію Кузьменко та військового медика Яну Дугарь. Їх бездоказово обвинувачують в умисному вбивстві (ст. 115 ККУ) та незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 ККУ).

Головний доказ слідства – портретно-психологічна експертиза фахівців КНДІСЕ, яка зроблена за науково необґрунтованою і не зареєстрованою методикою. Через це Міністерство юстиції притягнуло експертів до відповідальності, а колишній член групи прокурорів у цій справі Сергій Зузак визнав експертизу “сумнівним і недостатнім доказом для направлення справи до суду”.

Антоненко перебуває за ґратами майже рік, Кузьменко – під домашнім арештом з носінням електронного браслету, Дугарь – під заставою.

25 серпня 2020 року Шевченківський райсуд Києва визначив, що справу починає розглядати суд присяжних.

Слідкуємо за перебігом судового засідання та сповіщаємо вас про новини.