Суд дав 3 роки двом ексберкутівцям, які розганяли Майдан

Вирок двом беркутівцям щодо подій Розгін Майдану - 3 роки позбавлення волі з забороною обіймати посади в правоохоронних органах на 3 роки.

Про це повідомляє kyiinfo з посиланням на Адвокатську дорадчу групу

Шевченківський суд сьогодні 14 червня 2021 року оголосив вирок у справі беркутівців Віктора Ейсмонта та Володимира Мохоня щодо подій розгону Майдану.


Суд визнав їх винними у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, вчинене групою осіб, що супроводжувалось насильством або погрозою застосування насильства (ч.1 ст. 28 ч.2 ст. 365 ККУ) – покарання 3 роки позбавлення волі з забороною обіймати посади в правоохоронних органах на 3 роки

Суд визнав Віктора Ейсмонта та Володимира Мохоня винними у перешкоджанні мирним зібранням (ч.1 ст. 28 ч.2 ст. 340 ККУ) та службовому підробленні (ч.1 ст 366 ККУ), але звільнив від відбування покарання у зв’язку із закінченням строку давності.

За даними слідства, Віктор Ейсмонт та Володимир Мохонь затримали потерпілого Максима Федяя біля стели на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року.Пізніше вони склали проти нього рапорт про адміністративне правопорушення, куди внесли неправдиві факти. Пізніше це підтвердив апеляційний суд, який скасував покарання для Максима Федяя.