Суд Амстердама оголосить вирок щодо скіфського золота до кінця серпня

Апеляційний суд Амстердама планує до кінця серпня 2021 року оголосити рішення у справі щодо скіфського золота, - повідомив Єнін

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в Facebook.

В четвер, 22 квітня, відбулося засідання апеляційного суду у цій справі. Українська делегація під час виступу заявляла про те, що мова йде не тільки про історичні артефакти, але про світовий порядок і систему міжнародного права.

Ми побачили чергові спроби Росії руйнувати міжнародне право гібридними методами, в хід йшла відверта брехня (про без 5 хвилинне міжнародне визнання «республіки Крим»), посилання на неіснуючі закони, на кшталт радянських, “сльози кримських дітей, які хочуть скоріше побачити золото у себе вдома” і тд. Була навіть окрема подяка «царю батюшці» за заснування музеїв в Криму:)
Фантомні керівники т.в. кримських музеїв, при цьому не можуть відповісти на елементарне питання – вони представляють Україну (власника цінностей) чи державу-окупанта?
Але злодій, що викрав річ не стає її власником!
Ми закликали нідерландське правосуддя не допустити порушення Конвенції ЮНЕСКО 1970 року шляхом передачі культурної спадщини України державі-агресору!
Час довести, що норми мають значення, правила мають значення, територіальна цілісність теж має значення!
“, – написав Єнін.

Читайте також: МЗС УКРАЇНИ НАМАГАЄТЬСЯ ПОВЕРНУТИ “СКІФСЬКЕ ЗОЛОТО”

Нагадаємо, що в 2016 році Адміністративний суд Амстердаму визнав експонати предметами культурної цінності, які незаконно зберігаються на території Нідерландів. Тоді ж він прийняв рішення про повернення “скіфського золота” в Україну.

В березні 2019 року Адміністративний суд Амстердаму розпочав розгляд апеляційної скарги музеїв окупованого Криму за рішенням про повернення артефактів в Україну.

В липні 2019 суд відклав винесення рішення щодо “скіфського золота”.