Створив фейкову “Дію”: затримали ще одного хлопця, який підробив додаток

Через зазначені чати можна було за 200 гривень отримати доступ до фейкової "Дії", за 300 грн - оформити підроблений сертифікат про вакцинацію від COVID-19, а за 100 грн - фальшиве посвідчення водія.

У Харкові кіберполіція викрила 17-річного хлопця, який підробив “Дію” та створив найбільший канал розповсюдження фальшивої версії. Про це повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко на своїй сторінці у Fqcebook.

“Минулого тижня ми обговорювали юного умільця, який створив фейкову “Дію”. Як виявилося, він такий не один. Кіберполіція у Харкові викрила 17-річного хлопця, який не просто підробив “Дію”, а й створив найбільший канал розповсюдження підробки. На його телеграм-бот і канал, які вже заблоковані, було підписано понад 20 тисяч осіб”, – зазначив Клименко.

“Система працювала за концептуально новою схемою: дані користувачів зберігалися на сервері, що генерував імітуючу веб-сторінку додатку “Дія”, і там можна було змінювати будь-яку інформацію про себе”, – повідомив очільник Нацполіції.

Веб-платформа відображала підробний QR-код, який після сканування демонстрував сторінку його успішної валідації.

“Визнаю, це чудова робота юного хакера. І навіть наша публікація виглядає як своєрідна реклама його навичок. Але принцип невідворотності покарання має працювати: він порушив закон, спекулюючи на складній ситуації в державі, тож має понести відповідне покарання”, – наголосив Клименко.

Як відомо, 27 жовтня в Запоріжжі викрили чоловіка, який розробив фейкову версію застосунку “Дія”, за допомогою якого користувачі створювали фальшиві COVID-сертифікати.

Підписуйтесь на наш канал telegram