«Сторожова застава»

«Сторожова застава», це фактично перший український фільм-фентезі, знятий за мотивами книги Володимира Рутківського.

Останнім часом український кінематограф розвивається шаленими темпами, що неабияк тішить.

За два роки у кінотеатрах було показано багато стрічок українською мовою, таких як: «Червоний», «Дзідзьо Контрабас» ,«IZI», «Припутні», «Жива» та багато інших. Це виводить Україну на новий рівень у кіновиробництві, і вже в найближчому майбутньому український кінематограф зможе зайняти вагоме місце на світовому ринку кіноіндустрії.

Звісно, поки що далеко до Голівудських фільмів із неймовірними спецефектами та початок вже є, і цим початком став фільм «Сторожова Застава». Стрічка розкриває історію хлопця Вітька, який через портал часу у гірських Карпатах переноситься на тисячу років назад, де на нього чекають надзвичайні пригоди, зіткнення із старовинною магією і, звісно ж, кохання.

Режисером фільму став Юрій Ковальов. Це його перша повнометражна картина. До речі, половина стрічки, а це близько 18 млн. грн.., знята за державний кошт, адже «Сторожова Застава» – переможець конкурсу Держкіно.

Спецкору Інформаційного агентства «Кий-Інфо» вдалось потрапити на допрем’єрний показ, що відбувся 11 жовтня у Львові та поспілкуватись із головними героями стрічки.

Всеукраїнська прем’єра відбулась 12 жовтня і вже зараз вітчизняний глядач може оцінити якість українського фентезі. Як зазначив режисер фільму Юрій Ковальов, це скорочена версія стрічки, повна її тривалість близько 3-х годин.

Фільм надзвичайно динамічний та цікавий. «Сторожова застава» варта того, аби сходити в кінотеатр та відчути гордість за українське кіно!