Столична прокуратура через суд вимагає повернути садибу Терещенків

Встановлено, що указана будівля, яка побудована у 1874-1875 роках за проектом архітектора В. Краузе у стилі неоготика, є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає розірвання інвестиційного договору та повернення територіальній громаді об’єкта культурної спадщини – садиби Терещенків, розташованого на бульварі Тараса Шевченка у Києві.

Встановлено, що указана будівля, яка побудована у 1874-1875 роках за проектом архітектора В. Краузе у стилі неоготика, є пам’яткою архітектури місцевого значення.

В особняку у різний час в період 1879-1903 років проживав відомий меценат Терещенко І.Н. У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 кв.м, передали приватному товариству за інвестиційним договором, у тому числі з умовами провести реставрацію пам’ятки.

Разом з цим, майже 15 років будівля знаходиться у занедбаному стані, руйнується, що може призвести до її фактичного знищення. Крім того, у 2008 році між структурними підрозділами Київської міської державної адміністрації та приватним товариством укладено нікчемні угоди, якими пам’ятку фактично передано у приватну власність поза приватизаційною процедурою.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

За таких обставин, Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовом про розірвання інвестиційного договору та повернення садиби Терещенків територіальній громаді міста Києва. Наразі судом відкрито провадження у цій справі, повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Нагадаємо, раніше kyiinfo повідомляло, що «Готель «Козацький» змусять реставрувати будинок Сікорського.