Стартує кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту в Україні: що потрібно знати

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту.

Підписуйтесь на нас у telegram

Щеплення відбудеться у два етапи. Воно призначене для дітей, які пропустили або взагалі не прищепилися від поліомієліту. Ця вакцина передбачена Національним календарем профілактичних щеплень. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на пресцентр МОЗу.

Перший етап буде для дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні. Такі заходи вжито через виявлення вірусу у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті восени 2021 року (тоді 1 дитина отримала параліч, а 19 були контактними і мали безсимптомний перебіг).

Щоби задовольнити загальну потребу, а також забезпечити проведення цього етапу, держава додатково закупила 400 тисяч доз якісної вакцини. Ми маємо всі можливості для того, щоб вийти на рекомендований ВООЗ рівень охоплення щепленнями ‒ 95% ‒ і захистити наших дітей»,‒ головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін .

Другий етап буде для дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Дати проведення будуть оголошені заздалегідь. 

Майже 30% дітей в Україні не захищені від поліомієліту. Кожній невакцинованій або не повністю вакцинованій дитині загрожує невиліковний параліч на все життя“,- підкреслює Мурат Шахін, голова офісу ЮНІСЕФ в Україні.

Щоб отримати щеплення треба звернутися до сімейного лікаря або до найближчої амбулаторії.

Нагадаємо, що відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліомієліту 6 разів:

  • ➤ у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);
  • ➤ у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).

Достатньо шести доз вакцини, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.