Стало відомо що російський безпілотник «Орлан-10» виготовлений з американських та європейських комплектуючих

З російського у нього лише корпус, навігаційний приймач та назва.

Волонтери команди «Армія SOS» зробили опис російського безпілотного літаючого комплексу «Орлан-10»,  який у 2016-му потрапив до рук українських військових. Виявилося, що він виготовлений здебільшого з американських та європейських комплектуючих. Хоча у російських відкритих джерелах зазначається, що він розроблений і виготовлений у РФ, – повідомляє InformNapalm.

6 листопада 2016 року російський БПЛА «Орлан-10» впав в Азовське море біля населеного пункту Мелекіно, Первомайського району, Донецької області. З логів польотів безпілотника видно, що цей апарат неодноразово здійснював розвідку над територією України під час збройного протистояння на Донбасі. За даними відкритих джерел цей апарат перебуває на озброєнні російської армії і розроблений російським підприємством «Спеціальним технологічним центром».

Проте, волонтери команди «Армія SOS» розібрали «Орлан-10» та виявили, що у ньому майже немає російських деталей. Він створений на основі мікросхем ADSP-BF534 американської компанії Analog Devices. Інші комплектуючі розроблені у США, Німеччині, Японії, Китаї та інших країнах. Російського виробництва у ньому був лише корпус та навігаційний приймач.

За січень 2018 року у Луганській та Донецькій областях загублено вже 9 БПЛА такого типу, повідомляє видання. Три падіння відбулися через збій у системі і 6 разів «Орлан-10» збивали.