США “заморозили” питання щодо озброєння України – WP

У США призупинили обговорення питання щодо озброєння України.

Після декількох місяців внутрішніх дебатів адміністрація Президента Дональда Трампа зупинилась із вирішенням питання забезпечення України оборонною зброєю і повернулась до політики Барака Обами “відмовляти Києву у тому, чого він потребує, щоб відбити агресію РФ”.

За словами Джоша Рогіна, оглядача Washington Post, це посилює сумніви щодо готовності американського президента виступити проти свого російського колеги Володимира Путіна.

“В адміністрації Обами були занепокоєні тим, що збільшення військової допомоги для України загальмує дипломатичний прогрес та може загострити кризу, започатковану паном Путіним”, – пише Рогін.

В адміністрації ж Трампа надають перевагу відновленню Мінського процесу, який передбачає дотримання режиму припинення вогню, виведення важкого озброєння з України та повагу до міжнародно-визнаних меж державного кордону. «Але жодне з цих положень пан Путін не виконує», – пише оглядач Washington Post.

“Зараз Трамп має вирішити, чи допомагатиме він Україні відбити російську агресію або ж дозволить пану Путіну створити черговий “заморожений конфлікт”, доки США стоятимуть осторонь”, – підсумовує автор.