США залишили в Середземному морі авіаносець через російську активність

Авіаносець USS Harry S. Truman і його корабельний супровід не підуть на Близький Схід, а залишаться в акваторії Середземного моря через напружену ситуацію навколо України. Такий наказ зробив міністр оборони Ллойд Остін.

Про це повідомляє Associated Press з посиланням на представника Пентагону — передає Кий-інфо.

Авіаносна ударна група з п’яти військових кораблів мала рушити на Близький Схід, але графік руху було змінено через «потребу постійної військової присутності в Європі», аби «запевнити союзників та партнерів у нашій відданості колективній обороні», — зазначив представник військового відомства.

Інформацію підтвердило видання USNI News, яке висвітлює діяльність ВМС США. Представник оборонного відомства США розповів виданню, що авіаносна ударна група поки що залишиться в Іонічному морі між Грецією та Італією замість того, щоб вирушити через Суецький канал до зони дії Центрального командування США на Близькому Сході.

Авіаносець «Гаррі Трумен» і кораблі, що його супроводжують, залишили військово-морську базу Норфолк, штат Вірджинія, 1 грудня і зайшли у води Середземного моря 14 грудня. Минулого тижня ударна група провела спільні навчання з ВМС Тунісу. Представник Європейського командування США Білл Спікс відмовився коментувати майбутні маневри ударної групи, адже вони «динамічні й підпадають під політику секретності операцій».

Нагадаємо, 27 грудня віце-прем’єрка США Камала Харіс заявила, що США застосує «дуже сильні» санкції у випадку нападу Росії на Україну.

Читайте нас у Telegram.