США виступають проти участі росіян у миротворчій місії ООН на Донбасі

Адміністрація США виступає за те, щоб у разі розміщення на сході України миротворчої місії ООН, до її складу не включали громадян Росії.

У Вашингтоні вважають, що місія ООН повинна мати свободу переміщення по всьому Донбасу. “Контингент повинен мати доступ до українсько-російського кордону і не мати у своєму складі жодного представника російського персоналу”, – заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер.

За його словами, план США полягає в тому, щоб направити на Донбас миротворчий контингент ООН, який би мав широкі повноваження щодо гарантування безпеки.

Стратегія Вашингтона базується на припущенні, що очільник Кремля прагне або щонайменше розглядає можливість відмови від своїх фінансових і військових зобов’язань на сході України. Якщо довгострокова мета Путіна полягає у створенні “промосковської України”, тоді його постійне втручання дає протилежний ефект, – зауважив Волкер.

Він запевнив, що переговори з Росією щодо запровадження “блакитних шоломів” на сході України триватимуть. На думку Волкера, миротворчий план вселяє надію на повернення до засад переговорного процесу “Мінська-2”.