Справи Майдану: головному охоронцю Януковича повідомили про підозру

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводять слідчі Державного бюро розслідувань.

Правоохоронці повідомили про підозру у дезертирстві колишньому заступнику начальника Управління державної охорони України – начальнику Служби безпеки експрезидента Віктора Януковича. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Слідством з’ясовано, що у лютому 2014 року підозрюваний, на той час військовослужбовець вищого офіцерського складу, з метою переховування колишнього президента на території Російської Федерації, незаконно спільно з останнім перетнув державний кордон України.

При цьому колишній заступник керівника Управління державної охорони, діючи в інтересах експрезидента, для забезпечення його особистої безпеки вибув на територію РФ і до теперішнього часу не повернувся.

Як відомо, 24 січня 2019 року Оболонський райсуд Києва заочно засудив експрезидента Віктора Януковича до 13 років ув’язнення за державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни.

Водночас Януковича визнали невинуватим за обвинуваченням у порушенні територіальної цілісності України.

Суд також постановив стягнути з Януковича на користь держави процесуальні витрати за проведення судових експертиз у сумі 98 561, 20 грн та залишити без зміни накладений у межах провадження арешт на майно.

Згідно з вироком суду, строк відбування покарання Януковичу буде відраховуватися з часу його затримання.

Захист Януковича подав апеляції на вирок у справі щодо держзради.

2 жовтня минулого року Апеляційний суд залишив без змін вирок Януковичу у справі про держзраду.

Підписуйтесь на наш канал telegram