Справа ПриватБанку: ВАКС надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування

Наприкінці березня Дубілета оголосили у розшук. Колишній глава ПриватБанку фігурує у справі про махінації у фінансовій установі до її націоналізації.

Вищий антикорупційний суд дозволив провести заочне розслідування щодо колишнього глави правління ПриватБанку Олександра Дубілета. Відповідне рішення суд ухвалив за клопотання детектива НАБУ. Про це повідомляє пресслужба САП.

“28 жовтня 2021 року слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання детектива НАБУ, погодженого прокурором САП, про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) щодо колишнього голови правління ПАТ КБ “ПриватБанк”, – йдеться в повідомленні.

У ході слідства встановлено, що у грудні 2016 року, за день до визнання “ПриватБанку” неплатоспроможним, голова правління спільно з іншими особами на підставі неправдивих документів виплатив коштом банку понад 136,89 млн гривень на користь страхової компанії, пов’язаної з “ПриватБанком”.

Окрім цього, вказана особа підозрюється у розтраті грошових коштів банку в переддень його націоналізації в особливо великому розмірі шляхом незаконного списання зобов’язань компаній-нерезидентів за рахунок коштів “Приватбанку”, організації незаконної та документально не обґрунтованої заміни боржника на підконтрольну та пов’язану “Приватбанком” компанію для подальшої неможливості стягнення коштів на користь банку та прикритті вчиненого злочину. Загальна сума збитків у цьому епізоді сягає 314 901 825,8 доларів США, що згідно з офіційним курсом Національного банку України станом на 16.12.2016 складає 8 281 448 814,81 гривень.

Зауважимо, вказане рішення суду надасть можливість завершити досудове розслідування щодо підозрюваного, який переховується від слідства за межами території України.

Вказане рішення Вищого антикорупційного суду оскарженню не підлягає.

Як відомо, Вищий антикорупційний суд України на засіданні 2 червня вирішив заочно арештувати колишнього главу правління ПриватБанку.

Після чого Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала заочний арешт колишнього глави правління ПриватБанку Олександра Дубілета. Суд постановив знову розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу.

Фото: УНІАН

Підписуйтесь на наш канал telegram