Справа Порошенка: ДБР сподівається на обрання запобіжного заходу 17 січня

Клопотання буде розглядатися у відкритому судовому процесі.

У ДБР сподіваються на обрання запобіжного заходу п’ятому президенту України, народному депутату Петру Порошенку в понеділок, 17 січня. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на брифінг Державного бюро розслідувань.

“Сьогодні органи слідства чекають на повернення Петра Порошенка для проведення відповідних процесуальних дій. Нагадуємо, що відповідно до закону отримання повідомлення про підозру означає необхідність обрання також і запобіжного заходу. Сподіваємося, що таке засідання відбудеться у понеділок. Підозрюваний прибуде до суду, так як і сам власне анонсував, і усі процесуальні норми будуть витримані, як це передбачено законодавством”, – повідомила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.

Також радниця повідомила, що можливий перехресний допит Порошенка та Медведчука у справі про постачання вугілля з Донбасу.

Як відомо, Порошенко має повернутися до Києва вранці 17 січня.

Виконувач обов’язків генпрокурора Олексій Симоненко 20 грудня підписав повідомлення про підозру експрезидентові Петру Порошенку у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.

За даними ДБР, Петро Порошенко підозрюється у тому, що, “діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з-поміж представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій “ЛНР” та “ДНР”. Політика викликали на допит 23 грудня, однак він на нього не з’явився, бо до першої половини січня перебуває в закордонному відрядженні.

У вересні-листопаді 2021 року в цьому провадженні повідомлено про підозру ще одному з чинних народних депутатів та колишньому міністру енергетики. Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля. На думку слідства, своїми діями фігуранти поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій, що, своєю чергою, підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, а також надало РФ ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України та ведення проти неї підривної діяльності.

Читайте нас у telegram