СПЕЦСЛУЖБИ США ВПЕРШЕ ОФІЦІЙНО ЗВИНУВАТИЛИ РОСІЮ У ХАКЕРСЬКИХ АТАКАХ

Наразі визначаються наслідки російського кібервтручання у державні органи США

За дорученням президента Трампа, Радою національної безпеки США було сформовано робочу групу до складу якої увійшли представники ФБР разом з представниками Агентства кібербезпеки та інфраструктурної безпеки (CISA), Апарату  директора Нацрозвідки, Агентства національної безпеки (АНБ) для розслідування масштабного кібер втручання у структури уряду США та мережі приватних компаній, повідомляє “Кий-Інфо” з посиланням на сайт Агентства кібербезпеки та інфраструктурної безпеки (CISA).

За результатами проведеного розслідування вперше офіційно Росію було названо «імовірним» джерелом масштабної кібератаки на структури уряду США і мережі приватних компаній. 

У спільній заяві оприлюдненій у вівторок силовими відомствами США, підкреслюється, що хакерська операція, за якою, швидше за все, стоїть Росія, «продовжується» навіть через місяць після того, як була виявлена.

Наймасштабніша за останні 5 років і, можливо, найскладніша в історії хакерська операція зачепила американський Мінфін, міністерство торгівлі, Держдепартамент, а також ряд державних агентств і чиновників високого рангу. Наслідки та межі операції ще визначаються і встановлюються. Приблизно 18 тисяч державних і приватних структур виявилися скомпрометовані через програмне забезпечення компанії Solar Wind, яке використовувалося хакерами.

Постраждали до 10 американських державних агентств, і спецслужби вважають, що метою кібератаки був збір розвідувальних даних, йдеться в заяві.