[:ru]SpaceX впервые запустила ракету-носитель Falcon Heavy[:ua]SpaceX уперше запустила ракету-носій Falcon Heavy[:]

Компанія SpaceX здійснила успішний запуск найпотужнішої ракети-носія Falcon Heavy, на борту якого перебуває особистий електромобіль Tesla Roadster засновника компанії Ілона Маска.

[:ru]

Falcon Heavy взлетела с космодрома им. Джона Кеннеди, на мысе Канаверал, в штате Флорида. На 2-й минуте полета от второй ступени ракеты успешно отделились два из трех разгонных блоков. Третий  – доставит Tesla на гелиоцентрическую орбиту.

Далее произошло отделение второй ступени и сброса головного обтекателя. Через 8 минут полета боковые ускорители совершили посадку на первую и вторую посадочные зоны. Оба ускорителя сели почти одновременно.

Вторая ступень ракеты должна была сесть на морскую платформу «Of Course I Still Love You», но связь с ней во время посадки была потеряна.

На элипсовидную околосолнечную орбиту, пересекающую траектории движения Земли и Марса, на ракете отправили личный автомобиль Tesla Roadster основателя компании Илона Маска. Однако вероятность вывести носитель непосредственно на околомарсовую орбиту, по мнению Илона Маска, крайне мала.

В случае успеха этого проекта в 2018 году состоится еще два запуска Falcon Heavy: миссии Arabsat 6A (в интересах Саудовской Аравии) и Space Test Program 2 ( в интересах ВВС США).

Falcon Heavy станет мощнейшей в мире ракетой с возможностью поднятия на орбиту почти 64 метрических тонн. Это больше, чем самолет Боинг-737 с пассажирами, экипажем, багажом и топливом.

Falcon Heavy была разработана для доставки человека в космос и восстановление возможности полетов миссий с экипажем на Луну или Марс.

[:ua]

Falcon Heavy злетіла з космодрому ім. Джона Кеннеді, на мисі Канаверал, у штаті Флорида.  На 2-й хвилині польоту від другого ступеня ракети успішно відокремилися два з трьох розгінних блоків. Третій блок виведе Tesla на геліоцентричну орбіту.

Далі відбулося відділення другого ступеня і скидання головного обтічника. Через 8 хвилин польоту бічні прискорювачі здійснили посадку на першу і другу посадочні зони. Обидва прискорювачі сіли майже одночасно.

Друга ступінь ракети повинна була сісти на морську платформу «Of Course I Still Love You», але зв’язок із нею під час посадки був втрачений.

На еліпсовидну навколосонячну орбіту, що перетинає траєкторії руху Землі і Марса, на ракеті відправили особистий автомобіль Tesla Roadster засновника компанії Ілона Маска. Однак ймовірність вивести носій безпосередньо на навколомарсову орбіту, на думку Ілона Маска, вкрай мала.

У разі успіху цього проекту в 2018 році відбудеться ще два запуски Falcon Heavy: місії Arabsat 6A (в інтересах Саудівської Аравії) і Space Test Program 2 ( в інтересах ВВС США).

Falcon Heavy стане найпотужнішою у світі ракетою з можливістю підняття на орбіту майже 64 метричних тонн. Це більше, ніж літак Боїнг-737, разом пасажирами, екіпажем, багажем та паливом.

Falcon Heavy була розроблена для доставки людини у космос і відновлення можливості польотів місій з екіпажем на Місяць або Марс.

[:]