Підписуйтесь на нас у telegram
Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Reuters.
За словами Гвінн Шотвелл, Starlink, який забезпечує українську армію широкосмуговим зв’язком для захисту від російської армії, «ніколи не був призначений для використання як зброя».
«Однак українці використали його ненавмисно і не в межах жодної угоди», — зазначила вона.
Пізніше в розмові з журналістами Шотвелл послалася на повідомлення про те, що українські військові використовують сервіс Starlink для виявлення позицій противника, наведення вогню на великій відстані та скидання бомб з дронів.
«Є речі, які ми можемо зробити, і ми зробили, щоб обмежити їхню здатність робити це», — сказала вона, маючи на увазі використання Starlink з безпілотниками.
За її словами, використання Starlink у такий спосіб виходить за межи угоди з українським урядом, додавши, що домовленості були щодо гуманітарних цілей: надання широкосмугового інтернету лікарням, банкам і сім’ям, які постраждали від російського вторгнення.
«Ми знаємо, що військові використовують його (інтернет Starlink, — ред.) для зв’язку, і це нормально. Але ми ніколи не хотіли, щоб вони використовували його в наступальних цілях», — сказала вона.
Але 31 січня голова російської делегації в Комісії ООН щодо зменшення космічних загроз Костянтин Воронцов під час засідання групи у Женеві повідомив, що супутники Starlink використовують «не тільки для зв’язку, але й для керування дронами та корегування траєкторії артилерійських снарядів».