Сотні мобільних додатків відстежують телепередачі, які ви дивитесь

За інформацією журналістів «The New York Times» мінімум 250 Android-додатків займаються таким відстеженням. Про те, що програма веде збір даних, можна дізнатися лише в меню налаштувань програми.

Для «шпигування» використовується програмна платформа стартапу Alphonso. Його представники кажуть, що збір даних не ведеться без чіткого дозволу користувача.

Мобільні додатки використовують мікрофон мобільного пристрою для того, щоб визначити, які саме телепрограми дивиться користувач. Отримана інформація відправляється рекламодавцям, які використовують інтереси користувача і підбирають найбільш відповідні для нього пропозиції.

Переважно такими додатками є мобільні ігри, при цьому деякі з них розраховані на дітей. При встановленні вони вимагають доступ до мікрофона, не пояснюючи причин необхідності такого дозволу.

Хоча журналісти «The New Yourk Times» знайшли в магазинах Google Play та App Store лише 250 програм зі шпигунським компонентом від Alphonso, насправді їх більше. Виконавчий директор цього стартапу Ашіш Хорді обмовився, що він не може розкривати назви приблизно тисячі ігор, месенджерів та додатків соцмереж, які використовують платформу Alphonso.