Сьогодні свій 47-й день народження мав святкувати український оперний співак Василь Сліпак

29 червня на 43-му році життя о шостій годині ранку зі снайперської гвинтівки був застрелений один з видатних синів України - відомий український співак Василь Сліпак, який підкоряв найвидатніші світові сцени й своїм унікальним голосом вражав і заворожував увесь світ.

Василь Сліпак народився у Львові 20 грудня 1974 року. Співав у хорі «Дударик», але тричі не міг вступити до Львівської консерваторії. 1994 року Василь виступив на фестивалі в Києві і його контртенор почув тодішній ректор Київської музичної академії. Він охоче забрав талановитого хлопця до свого вишу.

Читайте також: Депутати проголосували за присвоєння скверу на Андріївському узвозі імені Василя Сліпака

Колеги Василя Сліпака наголошують, що у нього був унікальний голос, який охоплював одразу кілька діапазонів (від баса-баритона до мецо-сопрано). Вже з 1997 року Василь Сліпак був солістом Національної паризької опери (Франція). Виступав на сценах багатьох європейських театрів.

Читайте також: Наприкінці червня Нацбанк випустить в обіг монету з Героєм України Василем Сліпаком

Василь Сліпак тричі був на фронті. Вперше соліст Паризької опери Василь Сліпак поїхав на війну у травні 2015-го як воїн-доброволець воювати у складі Добровольчого українського корпусу (ДУК). Раніше, під час Революції Гідності, він як волонтер допомагав майданівцям, а з початком війни збирав допомогу для українських воїнів.

Ще в перші дні 2015 року Василь Сліпак написав волонтерці Валерії Бурлаковій – воїну добровольчого батальйону «Карпатська Січ» 93-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України 54-ї ОМБР: «Хотів з вами потоваришувати. Тяжко сидіти в тому Парижі. Душа рветься до вас».