Сьогодні Онуфрій прийшов на парад, всупереч своїй обіцянці

Попре те, що в РПЦвУ заявляли, що не братимуть участі в заходах, на яких присутній Вселенський патріарх Варфоломій, очільник РПЦвУ Онуфрій (Березовський) прийшов на урочистий парад з нагоди 30-ї річниці з Дня Незалежності України.

Присутність Онуфрія зафіксували телекамери прямої трансляції: він сів у куточку, напевно, щоб ніхто не звертав уваги на його присутність.

Не так давно «відомі українці» і віряни РПЦвУ писали листа патріарху Варфоломію, в якому заявляли, що «жоден з офіційних представників Української православної церкви (РПЦвУ, – ред.) 24 серпня не буде брати участь в тих урочистих заходах на честь Дня незалежності України, на яких очікується присутність» патріарха Варфоломія.

Також зранку 24 серпня митрополит РПЦвУ Антоній (Паканич), хвалився, що вони прийшли на молитву за Україну в святу Софію, бо там не було Вселенського патріарха. Коментуючи молитовний захід в Софії він написав: «Хотів би відзначити, що патріарха Варфоломія на ньому не було. Це була позиція і умова нашої Церкви (РПЦвУ, – ред.), про що я говорив раніше в попередніх коментарях. А саме, що Українська Православна Церква (РПЦвУ, – ред.) не братиме участь в заході у Святій Софії, якщо там буде патріарх Варфоломій».