Сьогодні набули чинності торговельні преференції ЄС для України

Додаткові автономні торговельні преференції ЄС для України набувають чинності з 1 жовтня і діятимуть упродовж трьох років.

Єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом та представник України – заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Наталія Микольська у спільній заяві привітали з набуттям чинності автономних торгових преференцій ЄС для України.

“Це гарна новина для українських експортерів. Кілька важливих сільськогосподарських та промислових товарів тепер матимуть кращий доступ на ринок ЄС, оскільки їх можна експортувати без застосування мита. Це є важливою ознакою триваючої, значної економічної та політичної підтримки ЄС для українського народу, країни та її зусиль в реформах”, – зазначили єврокомісар та торговельний представник України.

Згідно із заявою, Україна зможе безмитно експортувати в ЄС великі обсяги пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса, ячмінної крупи і гранул. Крім того, преференції створять можливості експорту без застосування мита великих обсягів перероблених помідорів, натурального меду і виноградних соків в ЄС.

Таким чином, торгові преференції сприятимуть розвитку галузей промисловості, наприклад, нададуть переваги українським виробникам взуття, мінеральних добрив, алюмінієвих виробів та побутової електроніки.

Додаткову лібералізацію для експорту ячменю, пшениці та кукурудзи буде введено з 1 січня 2018 року.