Сьогодні дипломати Блінкен та Лавров зустрінуться в Женеві

21 січня високі дипломати Росії та Сполучених Штатів зустрінуться у Швейцарії, щоб обговорити зростаючу напруженість щодо України після того, як попередні зустрічі між офіційними особами з обох сторінне привели до результатів.

Читайте нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з посиланням на Reuters.

Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Женеви для переговорів з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим після того, як Європа підтвердила зобов’язання союзників ввести санкції проти Росії, якщо вона продовжить вторгнення в Україну.

Росія все ще заперечує, що планує атаку, але каже, що може вжити невизначених військових дій, якщо перелік вимог не буде виконано, включаючи обіцянку НАТО ніколи не приймати Україну.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков сказав, що Росія отримувала подібні попередження щонайменше місяць.

«Ми вважаємо, що вони жодним чином не сприяють розрядженню напруги, яка зараз виникла в Європі, і, крім того, можуть сприяти дестабілізації ситуації», — сказав Пєсков.

У середу в Києві Блінкен намагався запевнити Україну в підтримці США. Блінкен перед зустріччю з німецькими, французькими та британськими чиновниками вчора в Берліні заявив, що президент Росії Володимир Путін може негайно віддати наказ про вторгнення.

Заступниця Блінкена Венді Шерман і заступник Лаврова Сергій Рябков також зустрілися в Женеві минулого тижня, де обидві сторони висловили, здавалося б, непримиренні позиції.

Росія хоче, щоб НАТО пообіцяло не приймати Україну як члена і зупинити її розширення на схід. Очолюваний США альянс відкинув це.

Блінкен, неодноразово називаючи те, що він назвав російською «дезінформацією», спрямованою на дестабілізацію України, заявив у четвер, що дипломатичні зусилля цього тижня означали, що він міг би сьогодні представити Росії спільну точку зору західних держав і змусити Москву відступити.

«Ця єдність дає нам силу — силу, з якою Росія не зрівняється і не може зрівнятися», — сказав Блінкен. «І саме тому я зможу представити спільну точку зору, спільну перевагу з боку Сполучених Штатів і наших європейських союзників і партнерів щодо пошуку дипломатичного шляху для деескалації цього конфлікту».

Але ця єдність, здається, була підірвана коментарями Байдена, який заявив у середу, що відповідь Заходу може не бути єдиною, якщо Росія здійснить лише «невелике вторгнення» в Україну.

Президент України Володимир Зеленський вчора написав у Твіттері очевидний докір, нагадавши «великим державам, що не буває дрібних вторгнень і малих народів. Так само, як не буває дрібних жертв і невеликого горя від втрати близьких».

Орися Луцевич, український аналітик центру Chatham House в Лондоні, сказала, що зустріч в Женеві дасть Сполученим Штатам можливість прояснити коментарі Байдена.

«Сподіваюся, що Блінкен зможе виправити частину цієї двозначності, якщо у нього буде повноваження», – сказала вона. З української сторони було «певне роздратування», що Захід не перетворює риторичну підтримку на більш конкретні дії.