СМЕРТЬ НА БУКОВИНІ – ФЕЙК НА КОРОНАВІРУСІ

Нещодавно всю Україну облетіла новина, що бабусю оштрафували на 17 тис грн за продаж молочних продуктів, повернувшись додому - вона померла.

Нещодавно всю Україну облетіла новина, що бабусю оштрафували на 17 тис грн за продаж молочних продуктів, повернувшись додому – вона померла.

“Як повідомило газеті «Закарпатські оголошення» джерело, у сусідній області жінка, що торгувала молоком у людному місці також поплатилася штрафом у розмірі 17 тисяч гривень. “Для бабусі це стало такою трагедією, що вона мало не втратила розум”, – зазначає видання. Приїхавши додому в село, відчула погіршення самопочуття і через кілька годин померла від серцевого нападу, передає zakarpatpost.net.”, – читаємо на одному із “зливних бачків”.

Зливний бачок – маловідомий сайт, задля зливу нібито приголомшливої новини мов від першоджерела задля того щоб підхопили інші споріднені сайти, після чого “хвиля” неконтрольованої брехні заходить в соціальні мережі (примітка, журналіст, Кий-інфо)

Здебільшого всі “бачки” посилаються про смерть бабусі на zakarpatpost.net. Чи цей сайт першоджерело чи ні – не відомо, але й не так важливо, адже всі ми повинні в статті бачити посилання на документи, свідчення реальної людини або ж повідомлення офіційних служб чи осіб вповноважених виконувати державні функції. Замість того щоб сліпо поширювати фейкову новину.

Що ж ми маємо: “Інформація про смерть буковинки, яка настала після накладення штрафу за порушення правил карантину, не відповідає дійсності – джерело.

У мережі Інтернет розповсюджується інформація про нібито смерть пенсіонерки у Чернівецькій області після накладення штрафу. У публікаціях вказано, що в жінки стався серцевий напад після того, як на неї було складено адміністративний протокол за продаж молока на вулиці під час карантину.

Співробітники поліції Чернівецької області перевірили вказану інформацію. За результатами перевірки встановлено, що серед протоколів, складених у період карантину за статтею 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення, немає жодного щодо жінок, віком від 40 років, які б здійснювали торгівлю на вулиці.”

Пам’ятайте, що одна з воїн це інформаційна, про це журналісти та правоохоронці розповідають Вам 6-й рік війни. Росії вигідно сіяти паніку в Україні та дестабілізувати її стан. Саме тому інформаційні найманці завищують дані про хворих на вірус, обманюють з приводу забезпечення лікарень та створюють подібні фейки. Перевіряйте, перед тим як поширювати.